20 dôvodov prečo by ste mali začať s jogou

Joga má pre ľudské telo nesporné výhody. Okrem skvelej postavy a úžasného pocitu sa môžete tešiť nielen na lepšie držanie tela, prietok krvi či trávenie, ale aj na to, že sa konečne zbavíte zlých stravovacích návykov. Skombinujte jogu, ktorá odľahčí vašu myseľ s jedálničkom, ktorý odľahčí vaše trávenie a zaručujeme, že sa budete cítiť skvelo.

joga 2 18

Joga momentálne patrí k tým najvychytenejším športom, a to práve vďaka pocitu odľahčenia, ktorý dodáva nielen telu, ale aj mysli. Nezáleží na tom, či má niekto päťdesiat alebo sto kíl, málo či viac rokov. Tento druh cvičenia zvládne a užije si každý. Dôležité však je, aby ste mu prispôsobili aj stravovanie. S bruchom plným pizze či mastných hranolčekov náročné polohy určite nezvládnete.

Pozor na stravu

Veľkých zmien sa obávať nemusíte. Skúste si raz za čas v obchode namiesto pečiva z bielej múky vybrať celozrnné či kukuričné, alebo nahraďte vo varení mliečne výrobky bezlaktózovými. Tie môžu pokojne konzumovať aj tí, ktorí s laktózou žiadne problémy nemajú a predstavujú skvelú alternatívu k zvyčajne zbytočne presladeným rastlinným mliekam. Ak sa chcete počas cvičenia vyhnúť pocitu ťažoby, určite im dajte šancu. Laktofree výrobky sú chutné, nezaťažujú vaše trávenie a na trhu nájdete široký sortiment kvalitných produktov od slovenského výrobcu.

Prečo joga?

Tá správna strava spolu s lekciami jogy urobí s vašim telom zázraky. Prinášame vám 20 dôvodov, prečo prospieva zdraviu a mali by ste ju vyskúšať aj vy.

 1. Zlepšuje ohybnosť
 2. Buduje svalovú hmotu
 3. Zlepšuje držanie tela
 4. Zabraňuje poškodeniu chrupaviek a kĺbov
 5. Chráni chrbticu
 6. Zlepšuje prietok krvi
 7. Posilňuje imunitu
 8. Znižuje krvný tlak
 9. Reguluje nadobličkové žľazy
 10. Robí vás šťastnejším
 11. Znižuje hladiny cukru v krvi
 12. Pomáha sústrediť sa
 13. Relaxuje vaše telo
 14. Zlepšuje rovnováhu
 15. Uvoľňuje napätie v končatinách
 16. Zväčšuje kapacitu pľúc
 17. Zabraňuje syndrómu dráždivého čreva a ďalším
 18. Utlmuje bolesť
 19. Dodáva vnútornú silu
 20. Pomáha zlepšiť stravovacie návyky

Cvičenie nemusí byť nuda

Ak sa vám napriek tomu stále zdá, že joga znie nudne, vyskúšajte namiesto tej klasickej hot jogu či power jogu, alebo sa prihláste na skvelé podujatie plné farieb, zaujímavých aktivít a zábavy s názvom Just Neon Yoga, ktoré sa bude konať 15.4. v Bratislave. S ľahkosťou si budete môcť osvojiť základy jogy na Basic Yoge by Rajo Laktofree a potom pokračovať s Power jogou. Navyše, si po dobrom výkone máte možnosť vytvoriť vlastnú zdravú misku alebo shake Laktofree.

1 Komentár

 • Komentár Sia pondelok, 16 apríl 2018 15:07 napísal Sia

  Mne práve joga veľmi pomohla pri problémoch so syndrómom dráždivého čreva. Dovtedy ma sprevádzali tie nepríjemné hnačky takmer denno denne, no ako som si našla každý deň čas na uvoľnenie, relax a cvičenie jogy, tak sa to zlepšilo. Pomohli tiež probiotiká s kvasinkou s boulardii a taktiež aj úprava stravy.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.