Keď sa žena ocitne „v úzkych“

Napísal Simona Klérková 20. marec 2017

Materstvo je úžasný stav bytia. Na tom sa snáď zhodnú všetky ženy. Malo by však prísť v čase, keď je žena citovo vyrovnaná, zrelá a v jej živote sa nevyskytujú prekážky, ktoré by vysnívaný život zmenili na osobnú tragédiu. 

ellaone ilu 1200x800

Stačí malá „nehoda“ v podobe nechráneného pohlavného styku alebo zlyhania pravidelnej antikoncepčnej metódy, či jediný deň, keď kvôli stresujúcemu multitaskingu zabudne vziať antikoncepčnú tabletku, hoci ich užíva už roky. Nemusí ísť nevyhnutne o nevedomosť alebo nedbalosť, aby sa po chvíľach blaha dostala „do úzkych“.

V takomto prípade je dostupná núdzová antikoncepcia. Voľnopredajný liek ellaOne® 30 mg tableta (ulipristal acetát 30 mg) sa užíva ústami čo najskôr, ale najneskôr 120 hodín (5 dní) po nechránenom pohlavnom styku alebo po zlyhaní pravidelnej antikoncepčnej metódy, a to kedykoľvek počas menštruačného cyklu. Dokáže zabrániť nežiaducemu otehotneniu tým, že oneskoruje uvoľnenie vajíčka z maternice počas ovulácie. Ovuláciu tak posúva a k stretnutiu vajíčka a spermie nemusí vôbec dôjsť, hoci má žena svoje plodné dni. Je určená pre všetky plodné ženy vrátane dospievajúcich na užitie v ktorejkoľvek fáze menštruačného cyklu, ale najneskôr do piatich dní od „nehody“. Ak už však k ovulácii došlo, liek ellaOne 30 mg tableta nie je účinný. Nenahrádza bežnú formu antikoncepcie, ide o poslednú možnosť, teda núdzové riešenie, ako sa slobodne rozhodnúť – aby každé tehotenstvo mohlo byť raz to vytúžené!

ellaone produkt

Zdravotnícke informácie zverejnené v tomto článku sa poskytujú len na informatívne a reklamné účely a nie sú určené ako náhrada návštevy u lekára, lekárnika alebo iného zdravotníckeho pracovníka. Liek  ellaOne® 30 mg tableta (30 mg ulipristal acetát) je určený na núdzovú antikoncepciu, má sa užiť čo najskôr, ale najneskôr 120 hodín (5 dní) po nechránenom pohlavnom styku alebo po zlyhaní antikoncepcie. ellaOne® 30 mg tableta (30 mg ulipristal acetát) je liek na vnútorné užitie. Pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľa lieku, ktorá je pribalená k lieku. O použití lieku sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

www.nudzovaantikoncepcia.sk    

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.