Počas menštruácie už netrpte, pomôžte si do 15 minút!

Napísal Simona Klérková 26. október 2017

Bolesť a kŕče počas menštruácie sú spájané s hladinou prostaglandínov – ženy s ich vyššou hladinou trpia silnejšími kŕčmi ako tie ostatné. 

Silnejšie menštruačné bolesti pociťujú aj ženy s užším kanálom kŕčka maternice, práve preto bolestivá menštruácia často mizne po prvom pôrode. Nie je to však pravidlo a niektoré ženy si počas „svojich dní“ vytrpia naozaj viac než dosť. Patríte medzi ne aj vy? Nemusíte!

Vedeli ste o tom, že pri bolestivej menštruácii pomáhajú lieky uvoľňujúce kŕče a bolesť, tzv. spazmolytiká. Takým je aj liek Buscopan 10 mg obalené tablety s účinnou látkou butylskopolamíniumbromid, ktorý kúpite v lekárni bez receptu. Úľavu pocítite už do 15 minút od užitia lieku. Liek Buscopan 10 mg obalené tablety pôsobí na hladké svaly v brušnej a panvovej oblasti. Nezaťažuje celý organizmus, neprechádza do krvi a do centrálneho nervového systému.

Odporúčaná cena 10-tabletového balenia lieku je 4,50 €; 20-tabletového balenia lieku je 5,25 €. Viac informácií nájdete na www.buscopan10tbl.sk

Liek Buscopan 10 mg obalené tablety (10 mg butylskopolamínbromid) nie je viazaný na lekársky predpis a používa sa pri spazmoch (kŕčoch) urogenitálneho traktu (v brušnej a panvovej oblasti), gastrointestinálneho traku a pri dyskinézii žlčových ciest. Liek Buscopan 10 mg obalené tablety obsahuje 10 mg butylskopolamínbromidu. Je určený na vnútorné užitie, užíva sa ústami a zapíja sa dostatkom tekutín v množstvách uvedených v príbalovom letáku lieku, alebo podľa inštrukcií lekára. Pred použitím si pozorne prečítajte písomnú informáciu pre používateľa. O použití lieku sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.