Očkovanie proti chrípke Union prepláca v plnej výške

Poistenci Unionu sa môžu dať v tohtoročnej chrípkovej sezóne zaočkovať úplne zadarmo –vybrať si môžu z dvoch vakcín. Ide o Influvac tetra a Vaxigrip tetra. „Tú najvhodnejšiu pre vás vám odporučí ošetrujúci lekár s tým, že ju rovno aj aplikuje. Poisťovňa uhradí vakcínu, aj výkon v plnej výške,“ vysvetľuje Beáta Dupaľová Ksenzsighová, hovorkyňa Unionu. Očkovanie pozostáva z jednej dávky. 

Tento rok je očkovanie proti chrípke dôležitejšie ako po minulé roky – odborníci tvrdia, že pomôže aj v súvislosti s novým koronavírusom. „Telo začne vytvárať protilátky proti vírusu chrípky asi 7-10 dní po zaočkovaní. Ak by ste aj napriek tomu dostali chrípku, bude mať miernejší priebeh,“ hovorí Iveta Schererová, revízna lekárka poisťovne Union. Dodáva, že chrípka a COVID-19 sa veľmi ťažko rozlišujú a preto môže očkovanie proti chrípke pri diagnostike napomôcť.

Chrípka je akútne vírusové ochorenie, ktoré sa rýchlo šíri z človeka na človeka vzdušnou cestou. Patrí k závažným zdravotným problémom, ktoré môžu spôsobiť ťažké stavy a dokonca aj smrť u vysoko rizikových skupín (malé deti, seniori, ľudia so závažnými chronickými ochoreniami dýchacích ciest, srdcovo-cievneho systému a imunitnými poruchami).

Niektorí ľudia by nemali byť zaočkovaní bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom (ľudia, ktorí majú ťažkú​​alergiu na slepačie vajcia, ľudia, ktorí mali závažnú reakciu na očkovanie proti chrípke v minulosti, deti mladšie ako 6 mesiacov). „Taktiež by sa očkovanie malo odložiť u pacientov s horúčkovitým ochorením alebo akútnou infekciou,“ uzatvára I.Schererová.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.