Chráňte si svoje očí pri voľnočasových aktivitách 


Pri výbere slnečných alebo dioptrických okuliarov sa riadia ľudia najčastejšie vzhľadom okuliarov, tým, ako "sedia" na tvári, hodnotami dioptrií alebo stupňom UV filtra. Podľa odborníkov by ale nemali v žiadnom prípade zabúdať na ochrannú funkciu. 

Dlhodobo totiž pribúda úrazov očí počas voľnočasových aktivít. Tie môžu končiť až čiastočnou slepotou. Kvalitné okuliare by väčšine problémov mohli zabrániť. Zrak je najdôležitejší ľudský zmysel. Zaslúži si nielen štýlovú, ale predovšetkým efektívnu ochranu. Okuliare Whiley X sú navrhnuté tak, aby dokázali ochrániť zrak a zlepšiť viditeľnosť aj v tých najextrémnejších podmienkach. Stali sa neodmysliteľnou pomôckou nielen profesionálnych vojakov, pre ktorých boli pôvodne vyvinuté, ale aj športových strelcov, poľovníkov, rybárov, outdoorových športovcov, motoristov a v neposlednom rade milovníkov kvalitných a štýlových okuliarov. Technológie aj materiály týchto unikátnych okuliarov zodpovedajú najprísnejším bezpečnostným certifikátom. Napriek tomu zostávajú pohodlným a trendy doplnkom.

"Pri výbere naozaj kvalitných okuliarov je dôležité venovať pozornosť materiálom, z ktorých sú okuliare vyrobené, a tiež použitým technológiám,"radí Filip Klofáč, riaditeľ spoločnosti MORIS distribution, výhradného distribútora okuliarov Wiley X pre Českú a Slovenskú republiku, a predstavuje unikátne okuliare: "americké okuliare Wiley X boli pôvodne vyrábané pre armádu. Spĺňajú preto tie najprísnejšie bezpečnostné podmienky Amerického národného štandardizačného úradu ANSI. Osemvrstvové polykarbonátové šošovky sú maximálne pružné a odolné a zaistia, že sa okuliare neroztrieštia a neporania oko ani pri veľmi silnom náraze. Rámy okuliarov sú konštruované z prakticky nezničiteľného TriloidTM nylonu a majú dvojitú výstuž. Celé okuliare sú potom balistický testované, odolné proti nárazu a deformácii. Všetky tieto materiály a technológie boli prenesené do civilného segmentu, takže tieto 'nerozbitné' okuliare si môžete teraz zaobstarať vo veľmi elegantnom a modernom štýle. "

Na niektoré modely okuliarov Wiley X je možné dosadiť ďalšie bezpečnostné prvky, ako je gasket zo špeciálnej peny, ktorý dokonale priľne k tvári a pod okuliare sa nedostane žiadne znečistenie, alebo postranné štítky, ktoré možno nasadiť na bočnice a chránia tak oči zo strany.

Wiley X ponúka celú škálu okuliarových šošoviek, ktoré sa líšia svetelnou priepustnosťou, farbou a funkcionalitou. Pri niektorých modeloch okuliarov možno šošovky meniť.

Okrem športových okuliarov (do ktorých možno zasadiť dioptrické šošovky) vyrába Wiley X aj rad okuliarov primárne dioptrických.

Wiley X BOSS - "Nerozbitné" a štýlové okuliare

Zrak je najdôležitejší ľudský zmysel. Zaslúži si nielen štýlovú, ale predovšetkým efektívnu ochranu. Výnimočné ochranné vlastnosti okuliarov Wiley X vychádzajú z využitia unikátnych technológií a z vysoko kvalitných materiálov. Osemvrstvové polykarbonátové šošovky sú maximálne pružné a odolné a zaistia, že sa okuliare neroztrieštia a neporania oko ani pri veľmi silnom náraze. Zároveň chránia zrak proti všetkým zložkám škodlivého UV žiarenia. To všetko bez najmenšieho optického skreslenia. Rámy okuliarov sú konštruované z prakticky nezničiteľnéhoTriloidTMnylonu. Okuliare Wiley X BOSS sú vybavené odnímateľným rámčekom, tzv. gasketom, zo špeciálnej peny, ktorý chráni oči pred vetrom a prachom.
 Okuliare Wiley X BOSS ponúkajú svojim nositeľom viac než len ostré videnie a trendy vzhľad. Rovnako ako ostatné okuliare Wiley X sú aj tieto testované Americkým národným štandardizačným inštitútom (ANSI).

Športové okuliare s jantárovo zlatými šošovkami sa perfektne hodia do slnečných dní, ale aj do situácií, kedy je o svetlo núdza. Ocenia ich napríklad rybári v plytkých vodách, ale aj strelci a lovci. Odporúčaná cena: 145, - EUR 

Viac informácií nájdete na www.styleandsafety.sk.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.