Chorí na dovolenke? Imunitu oslabuje aj zmena prostredia

Leto a vytúžené letné dovolenky sú konečne tu. Aj keď sa spájajú s pohodou a oddychom, naša imunita je v strehu. Zmena prostredia jej totiž dáva nepekne zabrať. Nečudujte sa, ak vás na dovolenke pri mori prekvapí nepríjemné vírusové ochorenie.  

beach propriety18

Každý rok nastáva obdobie, kedy mávame imunitu častejšie oslabenú. Býva to hlavne na jar a na jeseň. Málokto však vie, že i letná dovolenka je pre obranyschopnosť organizmu neľahkou skúškou. Ak sa vyberiete spoznávať nové miesta, prípadne len tak polihovať na pláži, vystavujete sa prostrediu, na ktoré vaše telo nie je zvyknuté. Zákonite teda musí čeliť novým podnetom, nielen v podobe klímy, ale i ostatných faktorov vyplývajúcich z prostredia, ale i nepriaznivého pôsobenia klimatizácie v automobile, hotelovej izbe a na iných miestach. Reakciou môže byť práve oslabenie imunitného systému, ktorý následne nedokáže chrániť telo pred vírusmi a baktériami. Nie je preto nič nezvyčajné, ak vás pri dovolenkovej, niekedy priam tropickej klíme potrápi prechladnutie, či dokonca chrípka. Prečo? Choroby nám totiž hrozia v momente, kedy je náš imunitný systém oslabený, patogén je zvlášť agresívny alebo patrí do takého druhu, s akým sa náš organizmus doteraz nestretol. 

S „fyzičkou“ to radšej nepreháňajte

Patríte k ľuďom, ktorí si ideálnu dovolenku predstavujú ako dni plný športu, prác v záhrade či okolo domu? Mali by ste spomaliť! Aj keď je leto a krásne počasie na to priam stvorené, nezvyklá fyzická námaha môže vyústiť až do ochorenia. Ak si totiž nečakane „dáte do tela“, imunitný systém dostane zabrať oveľa viac. Prejavuje sa na vás únava, malátnosť, prípadne i svalová horúčka, a obranyschopnosť organizmu môže byť značne oslabená. Prekračovaním svojich fyzických možností tiež zvyšujete riziko vzniku úrazu. Zvážte preto stav vlastných síl a radšej to veľmi nepreháňajte. 

Čo ak...

V prípade, že sa chystáte s rodinou na dovolenku, nezabudnite si pribaliť lekárničku so všetkým potrebným. Základom sú prostriedky proti tráviacim ťažkostiam, či prvá pomoc pri úrazoch. Aby ste sa nemuseli strachovať o zdravie seba a svojej rodiny, vhodným pomocníkom na predchádzanie ochorení v dôsledku oslabenej imunity je enzýmový liek Wobenzym. Vďaka obsiahnutým enzýmom pomáha podporovať a mobilizovať imunitný systém tak, aby bol v prípade ohrozenia schopný vírusy zneškodniť. Systémová enzýmoterapia liekom Wobenzym môže byť tiež veľmi prínosná aj pri liečbe úrazu. Jeho sprievodným znakom totiž býva aj vznik zápalu. Liek Wobenzym pomáha optimalizovať zápalové reakcie, zmenšovať opuchy, tlmiť bolesť, zlepšovať a urýchľovať proces hojenia. Viac na www.wobenzym.sk.

1 Komentár

  • Komentár Koralinka nedeľa, 08 júl 2018 11:08 napísal Koralinka

    Musim povedat, ze hoci som tomu na zaciatku neverila, Wobenzym sa mi naozaj osvedcil. Uzivam ho prave na oslabenu imunitu a chora som nebola ani nepamatam.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.