Zdravotný stav nikdy nepodceňujte

Začneme si ho vážiť až vtedy, keď oň prídeme. Zdravie sa vyčísliť nedá a čím skôr sa začneme starať o svoj zdravotný stav, tým lepšie pre nás. Zdravotný stav by ste nemali nikdy podceňovať, pretože v konečnom dôsledku na to doplatíme práve my.

man relax18

„Veď to prejde!“

Aj vy si pri spozorovaní prvých príznakov choroby poviete práve toto? Ak áno, robíte veľkú chybu. Niektoré zdravotné komplikácie po čase prejdú, to áno, ale ak sa budete len nečinne prizerať, ako sa váš organizmus trápi, váš zdravotný stav sa rapídne zhorší. Muži najčastejšie podceňujú ochorenia močového ústrojenstva a mužských pohlavných orgánov a o urológii počujú len od svojich známych.

Podceňovaním prvých príznakov chorôb svojmu organizmu nepomôžete, práve naopak, ešte viac mu uškodíte. Nehovorte si, že to prejde a keď sa vám niečo nebude zdať, zájdite k obvodnému lekárovi alebo ak sa dá, tak aj rovno k špecialistovi.

Čo si dokážete vyliečiť sami?

Niektoré zdravotné komplikácie nemusíte konzultovať s lekárom. Napríklad také nachladnutie dokážete vyliečiť pomocou byliniek, ktoré nám dáva príroda. Ak sa vám dá, vždy sa vyhýbajte užívaniu antibiotík. Kortikoidy a antibiotiká vám síce pomôžu, ale dlhodobejšie užívanie neprospieva najmä vášmu žalúdku.

Ak váš partner plánuje podstúpiť obriezku, tento operačný zákrok, ktorý je u Židov a Arabov súčasťou ich náboženstva, musí konzultovať s lekárom, ktorý tento zákrok vykonáva. Chirurgické odstránenie predkožky je trvalý zákrok a musí sa vykonať len na špecializovaných klinikách.

Alternatívna medicína je alternatívou ku klasickej medicíne. Prechladnutie, menšie popáleniny a niektoré zápaly v tele si dokážete vyliečiť aj sami – najmä pomocou byliniek určených priamo na daný problém.

Riskovať sa neoplatí

Svoj zdravotný stav nepodceňujte. Nemusíte však s každou maličkosťou utekať k lekárovi. Ak chcete podstúpiť tak vážny zákrok, akým je obriezka, postup a spôsob rekonvalescencie konzultujte s lekárom. Dbajte o svoj zdravotný stav a ak sa náhodou stane, že cestou pred odletom na zápas nemeckého Bayernu Mníchov sa vám opäť vrátia napríklad problémy s močovým ústrojenstvom, zbytočne neriskujte a radšej ostaňte doma. Zdravie je prvoradé a riskovať sa neoplatí.

1 Komentár

  • Komentár Kajka nedeľa, 10 jún 2018 09:46 napísal Kajka

    Môj manžel začal mať problémy, tak som ho tiež dokopala k lekárovi. Mal zápal močových ciest, tak mu lekár predpísal antibiotiká a ja som mu kúpila aj wobenzym. Počula som, že enzýmy pomáhajú k rýchlejšej liečbe. Dnes je fit, ale tvrdohlavý zostal stále rovnako.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.