Vedeli ste, že kyselina hyalurónová má dôležitú úlohu v našich očiach?

Kto by nepoznal kyselinu hyalurónovú! Najmä nežná časť populácie o nej počula v súvislosti s kozmetickými produktami, ale jej využitie v medicíne je o nemenej časté a intenzívne.

face_0920

Kde ju v našom tele nájdeme?

Náš organizmus produkuje kyselinu hyalurónovú prirodzene a jej úlohou je viazať vodu. Molekula kyseliny hyalurónovej môže, v pomere k svojej hmotnosti, viazať obrovské množstvo vody. Zväčší svoj objem niekoľkonásobne a tým získava vysoký stupeň viskozity. Kyselina hyalurónová je prítomná hlavne v chrupavkách, v očných a kĺbových tekutinách, spojivovom tkanive a je nevyhnutná pre bunkové delenie. Navyše, vzhľadom k chemickým interakciám, sa dokáže dobre prichytiť na povrch tkanív a tým podporuje hojenie rán. Slúži tiež ako mazivo pri pohybe všetkých kĺbov.

Účinky kyseliny hyalurónovej

Všestranné využitie tejto látky dokazuje nespočetné množstvo produktov, ktoré ju obsahujú. Ako v oblasti medicíny, tak v oblasti kozmetiky. Účinky kyseliny hyalurónovej by sme mohli zhrnúť do niekoľkých bodov:

  • používa sa na liečbu syndrómu suchého oka, pomáha zmierňovať nepríjemné príznaky unavených a podráždených očí,
  • bojuje proti opuchom nosovej sliznice, podporuje vykašliavanie a pomáha pri zmierňovaní príznakov alergickej či chronickej nádchy,
  • pomáha urýchľovať proces hojenia rán po operáciách,
  • zmierňuje bolesti, opuchy a tvorbu jaziev pri zraneniach,
  • široké využitie v estetickej kozmetike, atď.

Jej zastúpenie v očných kvapkách

Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam sa kyselina hyalurónová stala najdôležitejšou zložkou očného roztoku Hyal-Drop multi a to v najvyššej koncentrácii spomedzi všetkých umelých sĺz predávaných na Slovensku. Zdravotnícka pomôcka Hyal-Drop multi  obsahuje až 2,4 mg/ml kyseliny hyalurónovej v roztoku.

Vďaka optimálnej konzistencii roztoku zostáva kvapka po vkvapnutí na povrchu oka a v slznom filme. Priamo tam pomáha pri úľave od nepríjemných príznakov podráždených a unavených očí. Len jedna kvapka do každého oka prinesie očiam dlhotrvajúcu úľavu vo forme okamžitého a intenzívneho zvlhčenia. Zároveň vďaka prírodnému zloženiu bez konzervačných látok je táto zdravotnícka pomôcka vhodná aj pre citlivé oči a môžete ju používať tak často, ako potrebujete.

Úľava vďaka hydrofilmu

Kyselina hyalurónová má neuveriteľné absorpčné vlastnosti. Vďaka tomu sa vytvorí stabilný slzný film, čím prichádza k úľave od nepríjemných príznakov podráždených a suchých očí. Molekuly kyseliny hyalurónovej doslova nasajú do seba vodu, ktorá sa po vkvapnutí kvapiek dostane do očnej sliznice a zvlhčuje rohovku a spojivku. Okrem toho sú jej molekuly schopné prichytiť sa na povrchu oka, čiže dlhú dobu zostávajú na oku, kde blahodarne pôsobia. Vytvorený ochranný hydrofilm na oku znižuje trenie medzi očným viečkom a rohovkou. Vďaka tomu podráždené oči pociťujú úľavu.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.