Jednorazové šošovky určené pre ľudí s astigmatizmom

Refrakčnú poruchu astigmatizmus spôsobuje nepravidelné zakrivenie rohovky ľudského oka. Výsledkom je rozmazané videnie alebo deformácia obrazu, pre ktoré sa predmety javia tenšie a dlhšie alebo menšie a širšie. 

laurence 1218

Tórické šošovky lámu svetlo v jednej osi inak ako v druhej a tým vyrovnávajú nepravidelnosť rohovky. Pri kontaktných šošovkách je skreslenie obrazu a zmena jeho veľkosti len minimálna, v porovnaní napríklad s okuliarovými šošovkami.

Jednodňové bio-inšpirované šošovky už aj pre astigmatikov

Vedecké tímy Bausch + Lomb sledovali mechanizmy žmurkania, aby vytvorili šošovku, ktorá spolupracuje s očami na stabilnom a jasnom videní. Je to vďaka overenému dizajnu peribalastu – tenký okraj šošovky znižuje interakciu s viečkom, optická zóna je bez prizmatického efektu, zadnotorická plocha optimálne kopíruje prednú plochu rohovky, znižuje halo efekty a oslnenie. Nové mäkké tórické kontaktné šošovky Biotrue ONEday for Astigmatism poskytujú stále jasné videnie a pohodlie po celý deň. Obsahujú 78 % vody, čiže rovnako ako ľudská rohovka. Navyše, vysoký prísun kyslíka dbá o zdravé a nepodráždené oči. UVA/UVB filter chránia oči pred nepriaznivým žiarením. Šošovky boli navrhnuté tak, aby poskytli pohodlné videnie aj pri šoférovaní v noci. www.sosovka.sk

bodfa

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.