Zistenie borélií z kliešťa odhalí včas riziko nebezpečného ochorenia

V malých kliešťoch sa môže skrývať veľké nebezpečenstvo. Baktérie borélie môžu človeku spôsobiť vážne zdravotné ťažkosti s chronickými následkami. Pomocou domáceho testu Veroval Borélie z kliešťa možno predvídať možné ochorenie skôr než prepukne.

Lymská borelióza je ochorenie, ktoré prenášajú predovšetkým kliešte. Vyskytujú sa v jeho čreve, preto sa predpokladá, že pre infikovanie človeka je potrebná dlhšia doba prisatia - asi 12 až 24 hodín. Ochorenie možno preliečiť antibiotikami, je však potrebné diagnostikovať ho včas. 

Inkubačná doba boreliózy je asi 2 mesiace, teda protilátky v tele sú detekovateľné 3 - 6 týždňov po infekcii. Potvrdiť prítomnosť borélií vyšetrením krvi je teda možné až s odstupom niekoľkých týždňov po napadnutí kliešťom.  S takým odstupom času si na kliešťa už mnohí ani nespomenú a jej odhalenie tak môže trvať ešte dlhšie. 

Výhodou domáceho testu Veroval Borélie z kliešťa je práve získanie vzácneho času. Pomáha odhaliť riziko lymskej boreliózy prakticky ihneď po napadnutí kliešťom. "Výhodou tohto testu je, že takmer okamžite a v domácich podmienkach získate cennú informáciu, či je potrebné pozorovanie a návšteva lekára, alebo sú vaše obavy s najvyššou pravdepodobnosťou zbytočné," vysvetľuje Irena Malá, PR manažérka spoločnosti HARTMANN – RICO.

Príznakom skorej infekcie býva zvyčajne erythema migrans, červená škvrna s bledším vnútrom, ktorá sa začne tvoriť na pokožke v okolí miesta uštipnutia po niekoľkých dňoch až týždňoch. Tá sa postupne zväčšuje na veľkosť 10 až 15 centimetrov a môže sa objaviť na rôznych častiach tela. U niektorých ľudí sa však tieto kožné prejavy neobjavia a ochorenie môže bez povšimnutia pokračovať,“ upozorňuje MUDr. Jana Bendová, praktická lekárka pre dospelých. 

Každý domáci test obsahuje návod s podrobnými inštrukciami krok po kroku. K dispozícii sú aj inštruktážne videá na stránke www.veroval.info a na YouTube kanáli spoločnosti HARTMANN - RICO. Domáci test Veroval  Borélie z kliešťa  je voľne dostupný v lekárňach za odporúčanú maloobchodnú cenu 10,99 eur s DPH.

 5 dôvodov pre domáci test Borélie z kliešťa

1. Test se robí zo samotného kliešťa, nie zo vzorky krvi človeka
2. Diagnostická metóda je vhodná pre všetky vekové kategórie (teda aj deti)
3. Zatiaľ neexistuje očkovanie proti Lymskej borelióze
4. Štatistiky uvádzajú, že až 10 % kliešťov na Slovensku je infikovaných boréliami*
5. Rýchlosť výsledku – platí, že čím dlhšie je kliešť prisatý, tým vyššia je pravdepodobnosť ochorenia

Z  akých domácich testov Veroval®  si možno vybrať?

HARTMANN - RICO predstavuje na slovenskom trhu najširšie spektrum diagnostických testov pre domáce použitie. K už zavedenému CRP testu, ktorý sa používa pre rozlíšenie vírusovej a bakteriálnej infekcie, postupne pribúdajú ďalšie testy Veroval: Zistenie alergie, Neznášanlivosť lepku, Borélie z kliešťa, Zápal močových ciest, Nedostatok železa, Prevencia črevných ochorení, Prevencia žalúdočných ochorení, Cholesterol, Mužská plodnosť a Drogy.

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.