Tip: Ako si predĺžiť život?

Na to existujú tisícky zaručených tipov a užitočných rád, no o tomto ste možno ešte nepočuli: volá sa karnozín a je to veľmi silný antioxidant. Najvyšší čas vás s ním zoznámiť – najmä ak ste tesne po tridsiatke, alebo nebodaj po štyridsiatke – to už fakt horí!  

O karnozíne sa hovorí ako o „látke na predĺženie života“. Jeho priaznivé účinky sa prejavujú pozoruhodnou schopnosťou omladzovať bunky. Prispieva k ich multifunkčnej ochrane a predlžuje im životnosť. Karnozín je pritom 100% prírodná, telu vlastná látka, ktorá sa prirodzene nachádza v organizme - všade tam, kde sú vyššie energetické požiadavky (mozog, srdce, svaly, pečeň, obličky...), ale najmä je súčasťou kostrových svalov. Od 30-tky hladina karnozínu prirodzene klesá.Príčinou poklesu je znížená produkcia, prípadne jeho deštrukcia. Preto je dôležité ho od tohto veku dopĺňať vo forme výživového doplnku. Dokáže totiž bunkám poskytnúť antioxidačnú ochranu pred škodlivými toxínmi, ako sú napr. ťažké kovy alebo voľné radikály. Chráni telo aj pred rôznymi chybne sa tvoriacimi zlúčeninami bielkovín, tukov, sacharidov, ktoré vekom pribúdajú a sú príčinou mnohých chorôb. Podávanie karnozínu je prínosné aj pre mozog. Okrem účasti na tvorbe energie karnozín ovplyvňuje zásadné procesy v našom tele na všetkých úrovniach, od molekulárnej až po ochranu srdcového a centrálneho nervového systému.

s_karnozin

Karnozín spolu s ďalšími piatimi komponentmi nájdete vo výživovom doplnku Karnozín EXTRA. Obsahuje aj L-karnitín, koenzým Q10 a vitamín E – ďalší silný antioxidant. Túto kombináciu dopĺňa extrakt z čučoriedok a z plodov vínnej révy (resveratrol). Obsahom šiestich zložiek je tento doplnok stravy jedinečný. Zoženiete ho na www.carnomed.sk.  

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.