Zdravie máme len jedno a preto sa oň starajme

Zdravie je to jediné, čo by sme si v živote mali najviac ceniť. Napriek tomu, že si veľmi dobre uvedomujeme, aké je v živote dôležité, nestaráme sa o seba tak, ako by sme mali. Zdravie máme len jedno a preto sa oň starajte čo najviac, ako to len pôjde.

zdravie doktorka 17

Počet alergikov rastie

Z roka na rok rastie počet alergikov. Či už sa jedná o sezónne alergie, alebo celoročné, prvé príznaky by ste jednoznačne nemali podceniť. Ak cítite pálenie očí, na koži sa vám objavujú zvláštne vyrážky, prskáte, môže sa jednať o jarnú alergiu – najmä na brezy, lipy. Ak sa vám niečo nezdá, objednajte sa na prestížnej alergiológii v Bratislave. Niežeby ste sa nemohli objednať u lekára vo vašom meste, ale v Bratislave máte tých najlepších špecialistov, ktorí majú v ambulanciách podstatne lepšie vybavenie ako lekári vo vašom meste.

Musíme si uvedomiť, že v ovzduší máme čoraz viac alergénov a to, či sa u nás objaví alergia, závisí aj od nášho životného štýlu a najmä stravy. Ak sa vám po konzumácii potravín začnú objavovať fľaky alebo vyrážky na koži, odpozorujte si o ktorú potravinu sa jedná, ale hlavne, navštívte alergiológiu, kde vám na kožu napichajú alergény a po reakcii s kožou doktori odhalia, na čo ste alergický. Nemusíte sa báť, nie je to bolestivé. Zdravie máte len jedno a preto sa oň starajte.

Holé kríže 

Spomínate si na svoju mladosť, keď ste chodili v kratších tričkách a mamy a staré mamy vás neustále upozorňovali na holé kríže? Nuž, doba sa moc nezmenila. Aj dnešná mládež uprednostňujte krátke bundy, tričká, tielká, mikiny, pričom si neuvedomuje, že ak situáciu podcení, spôsobí si nemalé problémy s močovým ústrojenstvom a môže sa ocitnúť aj u urológa v Bratislave. Chráňte si krížovú oblasť a predídete tak bolestivým zápalom močového mechúra, ktorý by vás „odstavil“ na niekoľko dní.

Zdravé obličky

Ani doma neseďte na studenej laminátovej podlahe. V zimných mesiacoch noste hrubšie a dlhšie svetre, ktoré zakryjú kríže a ochránia vás pred bolestivými zápalmi mechúra a obličiek. Ak chcete mať zdravé obličky, dodržiavajte pitný režim, vyhýbajte sa kofeínu a alkoholickým nápojom.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.