Baroková hudba počas leta

Napísal CzechTourism 02. jún 2017

V Českej republike môžete zažiť barok všetkými zmyslami! Vydajte sa spoznať mystickú barokovú omšu, vypočuť si barokové skladby alebo obliecť si barokový šat. A kam inam vyraziť než na niektorý z barokových festivalov?

Festival Concentus Moraviae: 3. júna – 29. júna, južná Morava

Medzinárodný festival klasickej hudby Concentus Moraviae vás zavedie na inšpiratívne miesta južnej Moravy a Vysočiny, na ktorých si vychutnáte bohatý hudobný program v historických kulisách zámkov, kostolov a synagóg. Tento ročník je venovaný rozmanitým formám ľudského hlasu a spevu: od chorálu cez ľudovú hudbu až po barokovú operu alebo džez. Viac ako 30 koncertov sa uskutoční v dvoch desiatkach moravských miest a okrem domácich umelcov sa predstavia aj vychýrené mená svetovej hudobnej scény, ako sú napríklad Marco Mencoboni so súborom Cantar Lontano. 

Letný barokový festival 2017: 16. júna – 27. augusta, Plzenský kraj

Baroková hudba sa v priebehu letných mesiacov naplno rozoznie aj v uliciach miest Plzenského kraja. Okrem koncertov sú pripravené divadelné predstavenia, pútnické omše, výstavy, tematické slávnosti, ochutnávky barokových menu či napríklad barokový ohňostroj. Osem hlavných slávností sa uskutoční v najvýznamnejších lokalitách kraja. Môžete sa vybrať do Mariánskej Týnice, do kláštora Kladruby alebo Plasy, na zámok Manětín a Hrádek u Sušice alebo do miest Tachov a Klatovy. Pre návštevníkov budú vypravené špeciálne autobusy s nástupom v Plzni a so zastávkami po trase. Pripravené sú aj zvýhodnené balíčky zahŕňajúce cestovné a vstupné.

Olomoucké barokové slávnosti: 6. júla – 30. júla, Olomouc

V Olomouci sa budú konať Olomoucké barokové slávnosti. Každý večer od pol siedmej sa v Umeleckom centre UP v Jezuitskom konvikte uskutoční predstavenie pôsobivých barokových opier v nádherných kostýmoch a dobových kulisách. Cez deň sa zasa môžete vydať na tematické prehliadky mesta, mapujúce olomoucký barok zo všetkých strán alebo si môžete pochutnať na šesťchodovom barokovom menu v reštaurácii Atmosphere. Pripravené sú tiež špeciálne ubytovacie balíčky, ktorých cena zahŕňa ubytovanie vo vybraných hoteloch a vstup na barokové predstavenie. Vstupenky na jednotlivé podujatia je možné kúpiť na internetových stránkach usporiadateľa.

Objavujte Česko a vyberte si z viac ako 40 000 možností, kde v Česku stráviť víkend alebo dovolenku. Inšpirujte sa na stránke www.kudyznudy.cz

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.