Tipy na výlety

Niekoľko tipov na trávenie spoločných chvíľ v kruhu rodiny. Malá ochutnávka: otvorenie Lunaparku, Slávnosť ruží, v Aquaparku a termálnom kúpalisku zažijete oddych aj adrenalín a hudobné osobnosti na „Nestville Open Fest 2017“...

Leto v AQUAPARKU A TERMÁLNOM KÚPALISKU Veľký Meder

Slnko žiari, voda láka. Ak plánujete výlet k vode a chcete ho spojiť so zábavou, adrenalínom a zároveň mať dobre postarané o detičky, vyskúšajte navštíviť Veľký Meder. Aquapark a termálne kúpalisko Veľký Meder bude mať počas letnej sezóny prístupných až 10 bazénov. Na svoje si tu prídu milovníci víriviek, rekreační plavci aj športovci. Pre nich je k dispozícii 50 metrov dlhý plavecký bazén. Stredisko ponúka vzrušujúce adrenalínové atrakcie. Ich súčasťou sú šmýkačky a tobogany exotických tvarov a pestrých farieb. Návštevníkom poskytujú prejazd toboganovým potrubím s vyústením na obrovskú rampu, alebo do pestrofarebného lievika. Areál sa vyznačuje útulným prostredím, čomu napomáha bohatá zeleň a priľahlý lesopark. Súčasťou areálu je Tarzania, lanová dráha s dĺžkou 650 metrov. Je rozdelená do dvoch trás a poriadne ponaťahuje údy veľkých aj malých lezcov.

V aquaparku nechýbajú stravovacie zariadenia fast foodového aj reštauračného typu. Pre rodičov s deťmi je počas leta k dispozícii ostrov drobčekov, kde sa tím zabávačov postará o ratolesti, zatiaľ čo rodičia môžu pokojne relaxovať. Stredisko celoročne organizuje animačné programy. Počas prichádzajúceho leta čaká na návštevníkov viacero podujatí. Pôjde hlavne o večerné koncerty rôznych hudobných skupín. Tie sa uskutočnia priamo v areáli strediska a budú sa konať vo vybrané dni v týždni.

corvinus 1100x733 5

Počas letnej sezóny zaplatí dospelý návštevník za celodenný pobyt 9,50 Eur. Rodinný balík určený pre dve dospelé osoby a jedno dieťa vyjde rodinný rozpočet na 22,0 Eur. Pre ubytovaných hostí sú poskytnuté extra zľavy. Letná sezóna bude trvať do konca augusta. Veľký Meder sa môže popýšiť najvyšším počtom slnečných dní na Slovensku. Privítať vás tu preto môže príjemné letné počasie. www.thermalcorvinus.sk 

Lunapark v Auparku opäť otvára svoje brány 

Svoje brány otvorí už v sobotu 27. mája v rámci podujatia Dni Petržalky 2017. Bohatý sprievodný program navodí pravú letnú atmosféru, ktorou bude Lunapark žiť až do konca prázdnin. O dobrú náladu sa postará množstvo tanečných a hudobných predstavení. Všetky ratolesti si užijú vystúpenie detského folklórneho súboru Lúčka, koncert Mii, kúzelnícke a divadelné predstavenie. Svoje umenie predvedie aj hip hopová škola Love Dance, členovia Rytmiky so smetiarskou bubnovačkou a hudobná skupina Modus Memory. Počas celého dňa si môžu deti taktiež zdokonaľovať svoje zručnosti v tvorivých dielňach, zasúťažiť si v pretekoch na kolobežkách alebo si nechať pomaľovať tvár.

Navyše pre členov Vernostného programu sú pripravené vybrané atrakcie v Lunaparku úplne zadarmo! Ak chcete patriť medzi nich, stačí sa jednoducho a rýchlo prihlásiť cez webovú stránku nákupného centra www.aupark-bratislava.sk alebo si vybaviť vernostnú kartu prostredníctvom Aupark aplikácie.

Lovely Experience CHYSTÁ „SILENT DISCO“ v Trnave

Trnavský multimediálny festival aj tento rok prekvapí svojou unikátnosťou. Koncom mája  (27.5.) sa môžete tešiť na audiovizuálnu šou, video mapping a novinkou bude nočná „silent“ party v centre mesta, počas ktorej sa predstavia producenti a dídžeji elektronickej hudby.
Špecifikom festivalu Lovely Experience bude audiovizuálna šou v podobe video mappingu, ktorý bude premietaný na Mestskú vežu na Trojičnom námestí v Trnave. „Návštevníci uvidia svetelnú šou, počas ktorej na priečelí mestskej veže bude zobrazená história mesta Trnavy, a neskôr aj vystúpenie pod názvom „vertical dance“, kedy taneční akrobati ukážu elegantné párové vystúpenie priamo na stenách budovy,“ hovorí Peter Nízl, predseda predstavenstva oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism, ktorá festival podporuje. Po audiovizuálnej šou bude Mestská veža otvorená pre verejnosť od 22.00 h. až do polnoci pre tých, ktorí si budú chcieť festival pozrieť z výšky.

Večer bude výnimočný nielen pre svoje vizuálne umenie, ale aj pre tzv. „silent disco“. „Každý návštevník v rámci neho dostane slúchadlá a pri počúvaní si môže vybrať z niekoľkých umeleckých vystúpení súčasne,“ hovorí producent Matúš Izakovič. V zahraničí je táto forma medzi mladými veľmi obľúbená. Party tak neruší nočný pokoj, a preto môže na námestí trvať až do skorého rána.

lovely experience 2

Návštevníci Lovely Experience so slúchadlami môžu využiť zľavnené vstupné 2 € na Mestskú vežu a taktiež aj tí, ktorí si vopred rezervujú lístok na:
http://bit.ly/LovelyExperience2017. Počas dňa bude Mestská veža otvorená v klasickom čase od 10.00 h do 18.00 h.

Slávnosť ruží

Málokto vie, že malebná obec Dolná Krupá má prívlastok dedina ruží. Dostala ho vďaka grófke Márii Henriete Chotekovej (1863 – 1946), ktorá zasvätila svoj život ich pestovaniu. Dokonca v Dolnej Krupej vybudovala najväčšie rozárium v strednej Európe. Každoročne sa preto na jej počesť v kaštieli koná Slávnosť ruží. Už 10. ročník podujatia si môžete pozrieť počas víkendu 3. – 4. júna.

V rámci podujatia budú sprístupnené expozičné a výstavné priestory kaštieľa i pamätná izba Ludwiga van Beethovena, pre ktorého bola Dolná Krupá častým a obľúbeným miestom pobytu. Počas prehliadok spoznáte históriu krásneho kaštieľa, ale taktiež tu objavíte pôvab ruží, rôznorodosť ich farieb a neodolateľných vôní. Viac informácií o Slávnosti ruží nájdete na http://bit.ly/SlavnostRuzi2017.

ruze 1100x794

Miesto: Kaštieľ Dolná Krupá
Čas: 3. júna 12:30 – 22:00 a 4. júna 9:00 – 18:30
Vstupné: dospelí 2 €, deti a seniori 1 €

„Nestville Open Fest 2017“

Program letného kultúrneho festivalu Nestville Open Fest 2017, ktorý sa bude konať 23. – 24. júna 2017 v Nestville Parku v obci Hniezdne pri Starej Ľubovni, bude opäť špičkový. Na Spiši totiž vystúpia najväčšie hviezdy slovenskej a českej hudobnej scény.

Počas dvoch dní sa predstavia hudobné osobnosti Lucie Bílá, Helena Vondráčková, Michal David, Boney M, Tublatanka alebo Dara Rolins. Nebude chýbať ani ľudová hudba v podaní Kandráčovcov a SĽUK-u. Na svoje si prídu aj fanúšikovia hip hopu, pre ktorých vystúpia Kali a Separ. Letný festival ponúkne aj bohatý výber občerstvenia. Pre najmenších vystúpi Miro Jaroš a bude pripravená aj detská hracia zóna.

Vstupenky na festival Nestville Open Fest 2017 si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal za uvádzaciu cenu 16 eur na jeden deň alebo permanentku za 25 eur. Jednodňová vstupenka bude stáť na mieste 25 eur a permanentka 35 eur. Deti do 12 rokov v sprievode rodičov majú vstup zdarma.

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.