Tip na výstavu

Napísal Dolné Rakúsko 17. máj 2017

Dolnorakúska krajinská výstava sa koná každé dva roky, vždy na inom mieste a na inú tému. V roku 2017 hostí krajinskú výstavu južná časť regiónu Waldviertel, konkrétne zámok Pöggstall. Okrem výstavy a úplne zrekonštruovaného zámockého komplexu je stredobodom výstavy hostiteľský región.

Dolnorakúska krajinská výstava 2017

Centrálne výstavné miesto, zámok Pöggstall, a celá južná časť regiónu Waldviertel premenili Dolnorakúsku krajinskú výstavu 2017 na pôsobivú udalosť. Až do 12. novembra 2017 si môžete pozrieť expozíciu „Čo je právo“ na historickom zámku Pöggstall. Dozviete sa zaujímavé informácie o práve v stredoeurópskom regióne, budete si klásť otázky o pravidlách hry našej spoločnosti, objavíte históriu práva a to, čo sme vďaka nemu dosiahli. Na to, ako s jeho pomocou formujeme svoj svet, na malé i veľké kroky. Na to, ako sa k sebe správali ľudia kedysi - a na to, ako to robíme my dnes, tu a teraz. Výstava sa zároveň koná pri príležitosti rekonštrukcie zámku Pöggstall. Expozície vám vyrozprávajú i príbehy o excentrických zámockých pánoch a reštaurovaní plnom zaujímavých udalostí a výnimočnosti zámockých budov.

Okrem sprievodcov je na výstave k dispozícii zvukové sprevádzanie v anglickom, českom, slovenskom a maďarskom jazyku a prehliadka trvá viac ako 1 hodinu. Vstup pre dospelých stojí 11,50 € a pre deti 6 €. Pöggstall je od Viedne/Linzu vzdialený približne 90 minút.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.