Jar sa vracia. Doprajme mestu viac zelene

Bývať v meste a mať vlastnú záhradku sa dnes už nevylučuje. Naopak, tento trend je na vzostupe. K vytvoreniu peknej záhradky nie sú potrebné hektáre pôdy. Stačí efektívne využiť dostupný priestor, či už okenný parapet, balkón alebo spoločný dvorček pri paneláku.

hrantik 1200x800

Priestor pre vznik mestskej záhradky sa dá nájsť všade. Mestské komunitné záhrady osviežujú šedý vzhľad miest a stávajú sa z nich príjemné miesta na stretnutia so susedmi.

Malá idylka
Aj malý priestor môžete premeniť v prehľadnú záhradu. Na balkónoch môžete využiť klasické kvetináče, zavesiť nádoby na steny či ich spustiť zo stropu. Oplatí sa nezabudnúť ani na stohovateľné kvetníky. Zelená stena sa ľahko vytvorí aj pomocou kapsárov na rastliny. V drevených debnách vyplnených fóliou vytvorte záhony so zeleninou alebo vysaďte kríkový egreš a ríbezle. Malá záhrada sa dá ľahko vytvoriť aj zo starej drevenej palety alebo rôzne vyrezanej nádoby, originálne naviazanej PET fľaše či prírodnej bambusovej rúry. Pokiaľ priestor naozaj chýba, minizáhradka môže vzniknúť aj z veľkého kvetináča.

Zeleň vo výškach
Najnovším záhradkárskym trendom súčasnosti sú tzv. vertikálne záhradky. Vďaka nim sa šedé steny miest menia na zelené a i minimálny priestor získa maximum rastlín. S konceptom vertikálnych záhrad a zelených stien prišiel v roku 1991 francúzsky botanik a dizajnér Patric Blanc. Ich najväčšou výhodou je fakt, že nezaberajú cennú plochu a zároveň čistia a zvlhčujú vzduch a zachytávajú prach. Zeleň zároveň pôsobí esteticky a pozitívne ovplyvňuje osobnú pohodu ľudí. Vo zvislých záhradkách môžete pestovať nielen bylinky a jahody, ale aj rôzne ozdobné rastliny. Automatický zavlažovací systém veľmi uľahčí pravidelné polievanie.

Záhradkárčenie zbližuje a mení verejný priestor
Zo záhradkárčenia v meste sa pomaly, ale isto stáva spoločenská záležitosť. Vznikajú stále nové a nové komunitné záhradky, ktoré vďaka úsiliu nadšencov menia zanedbané mestské kúty alebo dvory v oázy zelene. Vyvýšené záhony môžete postaviť z rôznych materiálov a už sa nebudete musieť toľko zohýbať. Pozitívny vplyv na zdravie majú nielen vypestované plody, ale aj samotná relaxácie a odpočinok v zeleni. Na záhrade sa nepestujú iba kvetiny, bylinky, zeleninu a iné rastliny, ale aj priateľské susedské vzťahy.

 Záhradná sezóna začína aj v meste a GARDENA predstavuje novú produktovú radu, ktorá okrášľuje nielen balkóny, terasy, ale aj malé záhradky:

Novinka! GARDENA mestské záhradkárčenie

Balkónový box – praktický pomocník a kompaktné skladovanie malého náradia
Balkónový box s pekným tvarom je vždy pripravený na použitie a ponúka 4 najdôležitejšie typy náradia – kvetinovú lopatku a hrabličky, záhradné nožnice a malý zmeták. Pri skladovaní nezaberie ani veľa priestoru. Ponúka dostatok miesta pre uskladňovanie ďalšieho príslušenstva, ako napr. rukavice alebo viazacieho drôtu a boduje tak mnohostranným využitím. Vrch obalu sa dokonca môže použiť aj ako lopatka – je to naozaj lišiacky vymyslené! Na letáčiku nájdete tie najdôležitejšie odporúčania pre balkónové záhradkárčenie.
Odporúčaná predajná cena 34,29 € vrátane DPH.

Novinka! GARDENA mestské záhradkárčenie

Hadica na balkóny a terasy 7,5 m
Praktická hadica na zalievanie balkónov a terás. Dodávaná vrátane konzily pre jednoduché a úsporné skladovanie a s Original GARDENA systémovými dielmi a postrekovačom.
Odporúčaná predajná cena 29,19 € vrátane DPH.

Novinka! GARDENA mestské záhradkárčenie

Box pre hadicu na balkóny a terasy 10 m
Tento box na hadicu pre mestské záhradkárčenie ponúka kompletný výrobok k zavlažovaniu alebo čisteniu terás: súčasťou je 10 m hadice, ktorá je naviac vybavená 1,5 m dlhou prípojnou hadicou a Original GARDENA systémovými dielmi, vďaka ktorým je okamžite pripravená na použitie. Box umožňuje jej úsporné skladovanie aj prenášanie. Jednoducho praktické!
Odporúčaná predajná cena 63,99 € vrátane DPH.

Novinka! GARDENA Sada drobného náradia s konvou
Táto sada obsahuje nenahraditeľné minimum, s ktorým si zo začiatku vystačíte na svojej balkónovej záhradke. Súčasťou je multifunkčná plastová nádoba, ktorú využijete pri zalievaní alebo pri práci so zeminou. Pomôže vám aj malá kvetinová lopatka, záhradné nožnice a pracovné rukavice.
Odporúčaná predajná cena 19,99 € vrátane DPH.

Novinka! GARDENA Sasa drobného náradia
Táto sada ponúka základný sortiment drobného náradia GARDENA. Obsahuje lopatku, vyrývač korienkov, záhradné nožnice a rukavice. Skvelý pomer cena/výkon.
Odporúčaná predajná cena 24,30 € s DPH.

GARDENA Automatické zavlažovanie kvetinových truhlíkov
Automatické zavlažovanie kvetinových truhlíkov zavlažuje až šesť metrov truhlíkov na kvetiny. S pomocou vstavaného časovaču s 13- stimi pevnými programami je zavlažovanie jednoduché aj bez vašej prítomnosti. Môže sa pripojiť na vodovodný kohútik alebo zavlažovanie z nádrže na vodu. Sada sa dá ľahko rozšíriť. Obsahuje transformátor s otočným spínačom pre výber zavlažovacieho programu, nízkonapäťové čerpadlo 14 V s filtrom na nečistoty, 25 radových kvapkačov (2 l/h) s koncovou krytkou a čistiacou ihlou, 10 m prívodného potrubia 4,6 mm (3/16") a 15 držiakov na trubky.
Odporúčaná cena 123,49 € vrátane DPH.

GARDENA Zavlažovanie počas dovolenky
Zavlažovanie až pre 36 črepníkových rastlín. Aktivuje sa denne na 1 minútu pomocou transformátora s integrovaným časovým spínačom. Balenie obsahuje transformátor s časovým spínačom, čerpadlo s filtrom na nečistoty, 3 rozdeľovače kvapiek na 12 výstupov, 9 m rozdeľovacej hadice, 30 m kvapkajúcej hadice, 36 držiakov hadice, 18 uzatvárajúcich čapičiek a jeden 9 litrový zásobník.

gardena zavlaha
Odporúčaná predajná cena 119,99 € vrátane DPH.

Viac informácií na www.gardena.sk.

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.