Tip do kina na film Čiara

Film Čiara o hraniciach, ktoré sa dajú prekročiť iba raz predstavuje svoje prvé zábery. Diváci sa majú na čo tešiť. Film diváka uvádza do prostredia slovensko-ukrajinského pohraničia, kde sa prepletajú kultúry, jazyky a ľudské osudy. 

fb ciara

Zasadený je do času, keď Slovensko vstupuje do Schengenu, kedy nad rozbehnutými kšeftami s pašovaním a prevádzačstvom visí veľký otáznik. V centre stojí rodina Krajňákovcov, ktorú čakajú rušné časy: problémy s nelegálnym obchodom s cigaretami striedajú rodinné drámy, kedy hrdinom neostáva nič iné, len prekročiť všetky hranice.

Film Čiara diváka okrem pútavého príbehu zaujme aj perfektným obsadením. V hlavných úlohách sa predstavia také mená ako Emília Vášáryová, Tomáš Maštalír, Zuzana Fialová či Andy Hryc, ale aj ukrajinské hviezdy Rimma Zyubina a Stanislav Boklan či český herec Filip Kaňkovský. Producentsky film zastrešuje Wanda Adamík Hrycová s Wandal Production, režisérom je Peter Bebjak. Za kamerou stál Martin Žiaran, čo je prísľubom silného umeleckého zážitku. Scenárista Peter Balko, ktorý sa podpísal aj pod úspešný slovenský film Kandidát, sa pri tvorbe scenára nechal inšpirovať skutočnými príbehmi odohrávajúcimi sa v oblasti slovensko-ukrajinskej hranice, preto film Čiara miestami až zarážajúco dôverne pripomína krutú realitu oblasti známej organizovaným zločinom.

Film Čiara už vo svojej prípravnej fáze zaznamenal pozornosť zahraničných filmových festivalov. V súčasnosti prebiehajú posledné fázy postprodukcie. Film vzniká s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu a jeho partnerom sa stal aj známy slovenský výrobca liehovín zo Starej Ľubovne, produkty ktorého sa budú objavovať aj vo filme. V kinách si budú môcť diváci film Čiara pozrieť od 3. augusta. 

Filmovú "ochutnávku" si môžete pozrieť na https://www.facebook.com/849826438411192/videos/1339287412798423/

Zdroj foto: FB

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.