Tešíme sa na stretnutia s vami...

Vážime si našich priaznivcov, a preto v Slovenskom národnom divadle/SND urobíme všetko,     aby sa naši herci, operní sólisti, členovia orchestra, zboru a tanečníci mohli so svojimi divákmi stretnúť čo najskôr.

divadlo_scena20

Divadlo má však svoje zákonitosti a plnohodnotné predstavenia nie je možné realizovať zo dňa na deň. Snažíme sa hľadať také formy, aby sme – rešpektujúc hygienické nariadenia – pripravili zaujímavé typy programov, aby sa umelci SND mohli opäť stretnúť so svojím publikom. 

V uplynulom období sme naše produkcie presunuli do online prostredia, na youtube sme napríklad poskytli divákom kompletné inscenácie... Z ohlasov vieme, že ich zaujali, že niektoré z nich si pozreli aj niekoľkokrát.

Momentálne sme v SND rozbehli „druhú fázu“ menších projektov v Modrom salóne: budú to dramaturgické úvody so živými hudobnými a činohernými ukážkami pod názvom Národné klebety – dramaturgovia budú diskutovať o tom, ako napríklad jednu tému spracovali autori v dráme, opere či balete (Don Giovanni a Don Juan alebo  Romeo a Júlia v dráme Shakespeara, opere Charlesa Gounoda a balete Sergeja Prokofieva a podobne).

V rámci videoprogramu pod názvom Hovorme o opere bude dramaturg opery diskutovať so zaujímavými osobnosťami z operného sveta o dejinách, o formách komunikácie s publikom či o estetických problémoch operného divadelníctva.

S RTVS chystáme program Ďakujeme, Slovensko, v ktorom sa umelci poďakujú všetkým, ktorí sa pričinili o úspešné zvládnutie koronakrízy.

Našou snahou je aj návrat k živým produkciám pre publikum, v júni sa umelci SND budú  stretávať so svojimi divákmi na námestí pred novou budovou SND, kde pripravíme komorné programy a operatívne budeme na situáciu reagovať.

Umelci SND sa tešia, že už v septembri budeme môcť hrať nielen pre sto divákov, ale pre plnú sálu.

Ďakujeme divákom za priazeň.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.