Lyžiarska sezóna začína!

Napísal Rakúsky Turizmus 09. november 2019

Otvorenie zimnej sezóny oslávia mnohé lyžiarske strediská v Rakúsku koncertmi, párty a testami lyží. Pre zanietených lyžiarov nie je nič krajšie, ako za sebou znova zvíriť sneh po dlhej letnej pauze.

Tento fantastický pocit je pre mnohé rakúske lyžiarske regióny dôvodom na zorganizovanie rôznych osláv a podujatí. V stredisku Lech Zürs am Arlberg otvorí dvere pani Zima podmanivú svetlenú šou. V Tirolsku sa pri príležitosti začiatku sezóny stretnú snowboardisti a fanúšikovia freeskiingu na Kaunertalskom ľadovci, Pitztalský ľadovec je miestom na nezabudnuteľný výhľad a víkend v lyžiarskom regióne Alpbachtal Wildschönau bude patriť najmä rodinám s deťmi. V údolí Gasteinertal si prvé oblúky na snehu užijete v rytme rapu – chystá sa tu totiž obrovská zimná párty.

Festival svetla a hudby
„Fantastic Gondolas“ rozžiaria zimnú noc nad strediskom Lech Zürs am Arlberg vo Vorarlbersku

Skutočne fantastický zážitok čaká na lyžiarov 29. a 30. novembra 2019 v stredisku Lech Zürs am Arlberg. Počas dvoch večerov, kedy umelci premietnu svoje svetelné projekcie na Rüfikopf, zažiari tento vrch všetkými možnými farbami. Kabínky lanovky sa zmenia na tanečné diskotékové pódium a hľadiská s neobmedzeným počtom jázd hore i naspäť do údolia. Na javiskách pri horných staniciach lanovky „podkúria“ návštevníkom medzinárodní dídžeji až do skorých ranných hodín.

Lech Zürs am Arlberg je prístupný vlakom alebo autobusom. Najbližšie železničné stanice sú v obciach Langen a St. Anton am Arlberg.
Lech Zürs Tourismus, www.lechzuers.com a https://www.lechzuers.com/fantastic-gondolas.

Sneh v objatí hudby
Gasteinertal v Salzbursku privíta zimu veľkým koncertom.

Bad Hofgastein má od ostatnej zimy novú lanovku Schlossalmbahn: vďaka nej sa lyžiari dostanú na zjazdovky rýchlo a omnoho pohodlnejšie. Na začiatku sezóny sa areál okolo dolnej stanice lanovky premení na veľké koncertné pódium. Počas podujatia „Sound & Snow“ sa 14. decembra 2019 predstavia dve nemecké raperské hviezdy: Bonez MC a RAF Camora. Gasteinertal Tourismus si preto pre návštevníkov pripravil veľmi výhodný dovolenkový balík: cena za jednu noc a celodenný lístok na „Sound & Snow“ začína už pri 139 euro. K ubytovaniu je možné doobjednať aj skipas.

Do Bad Hofgasteinu premávajú vlaky, napríklad aj zo Salzburgu.
Gasteinertal Tourismus, www.gastein.com

Lyže a futbal
V tirolskom lyžiarskom stredisku Alpbachtal Wildschönau sa v polovici decembra uskutoční rodinný víkend plný zábavy a športových zážitkov.

Ste zvedaví, ktoré lyže sú najlepšie? Dňa 14. a 15. decembra 2019 budú mať deti v stredisku „Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau“ jedinečnú príležitosť vyskúšať si najnovšie modely lyží a snowboardov. Testovanie lyží pre deti sa nekoná na žiadnom inom mieste v Rakúsku: na workshopoch sa napríklad všetci členovia rodiny naučia používať lavínové vyhľadávače. O hry a zábavu na snehu sa postarajú profesionálni animátori. Napätie sľubuje aj medzinárodný turnaj v obrovskom stolnom futbale, kedy sa dospelí i deti z rôznych štátov budú snažiť dať čo najviac gólov lyžiarskymi topánkami. Podujatie sprevádza, samozrejme, i skvelá hudba: návštevníci sa môžu tešiť na vystúpenia dídžejov a dňa 15. decembra sa bude konať koncert skupiny JUZIs („Junge Zillertaler“) na vrchu Wiedersbergerhorn.

Zo železničnej stanice Wörgl sa hostia dostanú do Alpbachtalu bezplatnou autobusovou linkou. Podmienkou je potvrdenie o rezervácii ubytovania. Zo stanice vo Wörgli premávajú autobusy aj do Wildschönau. V rámci regiónu môžu dovolenkári využiť lyžiarske autobusy. Pri pobyte v niektorom zo stredísk je preprava zdarma.

Tourismusverband Alpbachtal & Tiroler Seenland, www.alpbachtal.at

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.