Čarovný čas na zámku, v kláštore či vo viniciach

Napísal Dolné Rakúsko 04. november 2019

Zvažujete, ako si spríjemniť čas adventu, a radi by ste vyrazili za hranice? Navštívte adventné trhy v Dolnom Rakúsku. Počas novembrových a decembrových víkendov môžete zažiť trhy na zámku, v kláštore či na hrade.

waldviertel_ tourismus_adventmarkt_zwettl

Donau Dolné Rakúsko
Omamná vôňa vareného vína, čerstvých sušienok a výhľad na zamrznuté vinice z horúcej vírivky – presne tak môže vyzerať predvianočný romantický výlet do dolnorakúskeho regiónu Wachau. Deň môžete stráviť prechádzkou po viniciach zahalených do inovate alebo pekne v teple pri kozube v hoteli či vo wellness. Večer sa potom rozžiaria tisíce svetiel na adventnom trhu na zámku Dürnstein. Za návštevu určite stojí aj adventná dedinka v blízkom Melku. Podunajsko ponúka aj ďalšie trhy s kulisou romantických hradov a zámkov či tajomných kláštorov. Tisíce svetielok ožiari zrúcaninu Aggstein, nádvorie zámku Eckartsau a Hof, kde prebiehajú aj špeciálne vianočné prehliadky. Adventná nálada môže byť sotva krajšia, ak sa rozhodnete navštíviť v adventnom období nádherný kláštor v Göttweigu.

Podunajsko: Všetky adventné udalosti

Mostviertel

Predvianočné trhy v regióne Mostviertel sa nesú v znamení žiariaceho svetla a tlejúceho ohňa. Kováčske remeslo má totiž v tomto regióne dlhú tradíciu. Varený mušt a vianočné pečivo na šiestich vianočných trhoch sú pre návštevníkov zárukou jedinečného adventného zážitku. Trhy sú pripravené napríklad na zámkoch Töpperschloss, St. Peter v Au a vo Waidhofen an der Ybbs. Pravé kresťanské Vianoce pripravuje kláštor Seitenstetten a na námestí v St. Pöltene nájdu návštevníci najväčšie trhy v regióne.

Mostviertel: Všetky adventné udalosti 

Waldviertel
Pravdepodobne najromantickejšie vianočné trhy v celom Dolnom Rakúsku zažijú návštevníci v jedinečnom prostredí zámku Rosenburg. Regionálni predajcovia, umelci a remeselníci predvádzajú svoje umenie a waldviertelské špeciality zvádzajú na ochutnanie. Vianočné trhy v Garse už roky patria k najkrajším v regióne. Atmosféru dotvára živá hudba a ohňová show. Krásne trhy tiež pripravujú na zámku Weitra či Jaidhof, v Zwettli a Graffeneggu.

Waldviertel: Všetky adventné udalosti

Weinviertel

V Dolnom Rakúsku je v decembri živo aj v regióne Weinviertel, ktorý sa nachádza priamo pri českých hraniciach.
Vínne uličky sa odejú do predvianočného šatu a ponúkajú skvelé vína aj atmosféru trochu netradičného adventu. Medzi najobľúbenejšie patria uličky vo Wolkersdorfe, Velm-Götzendorfe, vínna ulička v Retzi a Loamgrui v Unterstinkenbrunne, vínna ulička Wunderberg, ako aj najdlhšia vínna ulička Európy v obci Hadres.

Weinviertel: Všetky adventné udalosti  

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.