Letodivy – predstavenia a koncerty Bratislavského bábkového divadla

Napísal TS Bratislavské bábkové divadlo 13. jún 2019

Letné divadelné prázdniny? Ani náhodou! Veď kedy padne lepšie krásne predstavenie, či hudobný koncert, ako v teplý prázdninový podvečer? Bratislavské bábkové divadlo nezaháľa a pre malých i veľkých návštevníkov pripravilo každý júlový a augustový štvrtok bohatý kultúrny program!

letodivy 19

Každý štvrtok (od 4. júla do 22. augusta), vždy od 18:00 a navyše na čerstvom vzduchu. Prázdninové Letodivy potešia rozprávkou malých a skvelým koncertom zase dospelých. Prvá letná sezóna Bratislavského bábkového divadla bude navyše prebiehať v unikátnych priestoroch divadelnej záhrady na Škultétyho ulici číslo 5 (bočný vchod Istropolisu). Príďte aj vy oživiť divadelné open-air miesto a zoberte si so sebou trebárs deku, piknikový kôš plný jedla, alebo len ľahké občerstvenie! Fantázii sa medze nekladú, najdôležitejšia je predsa dobrá nálada a chuť zažiť nové kultúrne dobrodružstvá!

A čo všetko vás čaká?

4. júla o 18:00 sa na interaktívnom koncerte pre deti môžete zoznámiť napríklad s Mirom Jilom – gitaristom, skladateľom a textárom, ktorý pre známy projekt Fíha tralala zložil piesne ako Bager a tatrovka, Slivková pesnička a viaceré ďalšie. O týždeň neskôr, v rovnakom čase vás rozprávač a osem drevených bábok prenesie do sveta krásneho i krutého, v ktorom trpezlivosť a láska prekoná i to najhoršie zlo. To všetko v príbehu Hanička bez rúk, ktorý sa v záhrade vedľa divadla na Škultétyho predstaví 11. júla už tradične o osemnástej. V rovnakom čase a na rovnakom mieste si 18. júla môžete na deke spolu s vašimi ratolesťami vychutnať originálne predstavenie Noemova archa alebo Nezabudni na slona – starý biblický príbeh plný zvieratiek, fantázie a humoru v réžii Petra Weincillera. O hodinu neskôr je tu pre návštevníkov koncert pesničkára Martina Geišberga a jeho hudby spievanej srdcom. Ľahká ako vietor, bosá a úprimná, oslovuje všetky generácie poslucháčov. A v letných Letodivoch je toho omnoho viac!

Nabitý hudobný a divadelný program, možnosť posedieť si na unikátnom – znova oprášenom mieste divadelnej záhrady na Škultétyho ulici a spraviť si popri počúvaní a pozeraní spoločný rodinný piknik. Letodivy Bratislavského bábkového divadla sú tu pre všetkých, ktorí chcú premeniť svoje letné štvrtkové podvečery na kultúrne zážitky pod holým nebom. Neváhajte a poďte sa s nami diviť a dívať!   

letodivy 19 2

Kde? V záhrade vedľa divadla na Škultétyho 5 (Istropolis).

Kedy? Každý štvrtkový podvečer od 18:00.

Termíny predstavení: 

4. júl o 18:00 – PESNIČKOHRY S MIROM JILOM (koncert a hry pre rodičov a deti)

11. júl o 18:00 – Hanička bez rúk (inscenácia pre deti)

18. júl o 18:00 – Noemova archa alebo Nezabudni na slona (inscenácia pre deti)

18. júl o 19:00 – MARTIN GEIŠBERG (koncert)

25. júl o 18:00 – Osmijankove rozprávky o princeznách (inscenácia pre deti)

1. august o 18:00 – Safaládka a Špajdlička (inscenácia pre deti)

1. august o 19:00 – MALÁ ČAROVNÁ FLAUTA (koncert Hudobného centra)

8. august o 18:00 – Červená čiapočka (inscenácia pre deti)

15. august o 18:00 – Zaseknutá bundička (inscenácia pre deti)

15. august o 19:00 – CHRIS ELLYS (koncert)

22. august o 18:00 – RozKrávka (inscenácia pre deti)

22. august o 19:00 – ANDREA BUČKO (koncert)

Viac informácií a predpredaj lístkov nájdete na stránke: www.babkovedivadlo.sk.

Zdroj foto: Hanička bez rúk - z predstavenia, Bratislavské bábkové divadlo

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.