Svetový rekord a jedinečný dizajn - nová lanovka Gampenbahn

Napísal TS Rakúsky turizmus 03. november 2018

Vďaka novej lanovke Gampenbahn sa zimní športovci túto sezónu môžu tešiť na veľmi tichú a komfortnú jazdu na Palinkopf spojenú aj s jedným svetovým rekordom.

Pôvodná 4-miestna sedačková lanovka (ktorá bola v čase svojej výstavby najdlhšou lanovkou v Rakúsku) bola po 30 rokoch demontovaná a nahradená odnímateľnou 6-miestnou sedačkovou lanovkou najnovšej generácie od firmy Doppelmayr s prepravnou kapacitou 2.800 osôb za hodinu.
A svetový rekord? Svojimi 924 metrami prekonáva Gampenbahn svetový výškový rekord odnímateľnej 6-miestnej sedačkovej lanovky s ochrannou proti zlému počasiu. Tichá Gampenbahn s minimálnymi vibráciami sa vyznačuje originálnym dizajnom od prístupovej rampy až po komfortné čalúnené sedadlá.

Zvláštnosťou 122 nových sedadiel je výzdoba zadnej časti, na ktorej sú zvečnené kamzíky, svište a pod. – teda zvieracie hviezdy okolitej horskej ríše. Každé vyhrievané ergonomické sedadlo široké až 52 centimetrov je unikát a disponuje optimálnym bezpečnostným zatváraním.

Údolná stanica lanovky Gampenbahn (vo výške 1.924 metrov) sa nachádza v lokalite Fimba uprostred strediska Silvretta Arena. Odtiaľ sa zimní športovci dostanú cez rekordných 924 výškových metrov a 21 oporných pilierov za asi 8 minút na hornú stanicu lanovky Gampenbahn vo výške 2.848 metrov na vrchu Palinkopf - jedno z najkrajších a najvyššie položených miest v celej lyžiarskej oblasti. Vďaka novému vedeniu lanových dráh bolo možné vynechať štyri pôvodné oporné piliere. Stará 4-miestna sedačková lanovka po 30 rokoch služby a 13 miliónoch jázd v Ischgli nájde svoj nový domov v Kazachstane v meste Taras.

1.TIP: Pre tých, ktorí sa nemôžu nabažiť snehu, si Ischgl túto zimu pripravil ešte viac zábavy. Od horskej stanice lanovky Mullerbahn M2 na Alp Trida bola vybudovaná jeden kilometer dlhá červená zasnežovaná zjazdovka 68 b, na ktorej prekonáte 250 metrov. V lyžiarskej oblasti Silvretta Arena tak máte aktuálne k dispozícii viac ako 239 kilometrov zjazdoviek. Lyžiarska sezóna 2018/19 začína tento rok rekordne skoro: už 22. novembra 2018. Posledný deň lyžovačky je naplánovaný na 1. mája 2019.

2. TIP: So začiatkom novej sezóny nájdu zimní športovci v blízkosti novej lanovky Gampenbahn dve nové možnosti na oddych v úplne odlišnom štýle. Priamo pri údolnej stanici lanovky Gampenbahn otvára svoje brány štýlová samoobslužná reštaurácia. Dizajn tejto novej reštaurácie celkom zodpovedá jej výstižnému menu „Ischgl Slopefood“: lyžiarska oblasť teda vchádza do reštaurácie a nie naopak. Objednané jedlá v štýle „streetfood“, napr. hamburgery sa podávajú z kabínky lanovky a lampy pripomínajú ramená tanierového vleku.

Kto má radšej klasickú obsluhu v útulnej atmosfére horskej chaty, mal by navštíviť novú reštauráciu Gampenalpe s tradičnou tirolskou kuchyňou. V tejto novej lyžiarskej chate postavenej v typickom štýle nájdete viac ako 100 miest na sedenie. Nachádza sa vo výške 1.990 metrov vo vzdialenosti asi 400 metrov od údolnej stanice novej lanovky Gampenbahn a leží priamo pri novej červenej zjazdovke č. 40.

Všetky informácie nájdete na: www.ischgl.com

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.