Rodinný výlet do mesta Bardejov

Letné prázdniny sa pomaly rozbiehajú a my máme pre vás skvelý tip na výlet aj s deťmi. Ak máte radi históriu a radi spoznávate nové mestá a miesta, navštívte spolu s nami krásne mesto v Prešovskom kraji – mesto Bardejov.

bardejov wikipedia

Známe aj vďaka kúpeľom

Toto historické mesto poznáme dnes vďaka skvelým Bardejovským kúpeľom, ktoré navštevujú aj zahraniční turisti nielen z Poľska, ale aj z Čiech. Ak si pozriete toto historické mesto zblízka, uvidíte, že miesto, kde si pôjdete oddýchnuť do kúpeľov, si vyberiete práve v Bardejove.

Šachovnicový pôdorys a UNESCO

Bardejov, ako jedno z mála miest na Slovensku, sa môže pochváliť tým, že je zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Zapísané je neuveriteľných 18 rokov – od roku 2000. Ak by ste sa na mesto pozreli z vtáčej perspektívy, určite by ste si všimli, že vám pôdorys mesta pripomína šachovnicu. Nie je to výplod vašej fantázie, ale fakt. Mesto Bardejov bolo postavené na nepravidelnom šachovnicovom pôdoryse. Najviac vás zaujme historické Radničné námestie, ktoré bolo pomenované podľa budovy umiestnenej v strede námestia. Kúsok od tohto námestia dokonca nájdete najkrajšie rodinné apartmány v Bardejove. Klimatizované apartmány v miestnych penziónoch vám poskytnú pohodlie a komfort, ktorý vám bude pripomínať luxusné hotely.

Radničné námestie 

Najznámejšie a najnavštevovanejšie námestie sa teší aj na vás. Ponúkne vám krásne výhľady na všetkých 46 meštianskych domov postavených kolmo na námestie. V strednej časti sa nachádza budova bývalej radnice, ktoré dnes slúži Vlastivednému múzeu. Vlastivedné múzeum pre vás turistov prichystalo zaujímavé expozície z histórie tohto mesta.

Na Radničnom námestí sa kedysi konali niekoľkodňové jarmoky. Stretávali sa na nich všetci významní mešťania. Na druhom konci námestia nájdete Baziliku minor sv. Egídia, ktorá vás očarí krásnym organom a pekným výhľadom na celé námestie. Pekný výhľad budete mať aj z hotelov a penziónov v Bardejove. Konkrétne penzión Magura vám poskytne krásne výhľady na tichú štvrť s nádychom histórie.

Suveníry musia byť

Na tomto námestí nájdete viaceré skvelé kaviarničky, v ktorých si môžete pochutnať na chutnej zmrzline, dobrej káve a miestnych špecialitách. Samozrejme, že tam nájdete aj malé predajne so suvenírmi – magnetkami s kvalitnými neodymovými magnetmi, pohľadnice s panorámou mesta, kľúčenky atď.

Podniknite výlet do tohto krásneho historického mesta, ktoré má zachovalé ešte pôvodné hradby mesta. Zoberte so sebou aj deti a podniknite výlet, na ktorý nikto z vás nikdy nezabudne.

Zdroj foto: Renesančno-gotické námestie - Ing. Mgr. Jozef Kotulič

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.