×

Varovanie

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /home/do1329900/www_root/images/fem_images/ilu_ikar/270418_gallery_pr

×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/fem_images/ilu_ikar/270418_gallery_pr

Ako na jarné dekorácie

Čoraz viacej vo vzduchu cítiť, že už prichádza krásne obdobie jari. Všetko sa prebúdza a počasie je čoraz teplejšie. Nejeden človek by si chcel tuto obdobie spríjemniť aj vo svojom domove. Jarných dekorácií môžeme v obchodoch nájsť mnoho.

Niekedy máme, ale vlastnú predstavu a nič podobné nevieme nájsť. Ak ste trocha zručnejší, v nasledujúcich riadkoch uvedieme niekoľko postupov, ako si nejakú jarnú dekoráciu vyrobiť aj doma.

1.    Kvetové kytice

Najjednoduchšie jarné dekorácie sú kvetové kytice. Natrhať, alebo kúpiť si kytičku a dať si ju do vázy, je veľmi pekné a zútulní to príbytok. Časom, ale takáto kytica zvädne.  Ak máte živé kvety a chcete si ich uchovať, môžete si ich dať vysušiť tak, že ich zavesíte kvetmi dole. Keď bude kytica vysušená, môžete ju zafixovať tak, že ju nastriekate bezfarebným lakom. Takto sa vám kytica bude pekne lesknúť a nebudú ju napádať škodcovia.

2.    Jarný veniec

Pri výrobe jarného venčeku na stôl, alebo na dvere môžete použiť v podstate všetko, čo vám príde pod ruku. Základom je biela kruhová podložka- veniec, ktorá sa dá kúpiť v kreatívnych potrebách, alebo aj vo väčších záhradníckych a stavbárskych potrebách. Taktiež budete potrebovať tavnú pištoľ.
Postup výroby je veľmi jednoduchý, aj keď niekedy zdĺhavejší. Na veniec pomocou pištole, môžete pripevniť všeličo. Napríklad to môžu byť kúsky usušených kvetov, jutové povrázky, koráliky, nafarbené šišky, umelé kvety, farebné stuhy, alebo rôzne iné ozdoby.
Pri práci si treba dávať pozor na taviacu zmes, nakoľko sa môžete ľahko popáliť, keď nemáte prax s týmto nástrojom.

3.    Vlastný obraz

Pre niektorých ľudí to môže byť nemysliteľné, že by si namaľovali vlastný jarný obraz. Aj keď nie ste hneď majster v kreslení, nemusí to byť až také ťažké.  Momentálne existujú rôzne šablóny, podľa ktorých si svoj obraz v podstate len obkreslíte a následne vymaľujete.  Poprípade si môžete kúpiť obraz, ktorý je už nakreslený, a vy si ho vymaľujete podľa seba. Niečo ako populárna omaľovánka pre dospelých, len v tvare obrazu.{gallery}fem_images/ilu_ikar/270418_gallery_pr{/gallery}

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.