Zimný wellness v kúpeľoch a pri jazerách

Zimný wellness má v Korutánsku množstvo podôb. Jednu z najkrajších zažijete počas návštevy kúpeľov Kärnten Badehaus pri jazere Millstätter See, kde budete mať jedinečnú, slnkom zaliatu jazernú atmosféru takmer na dosah aj v zime, a to vďaka krásnemu panoramatickému výhľadu.

Po rozsiahlej renovácii boli znovu otvorené aj termálne kúpele Therme St. Kathrein v obci Bad Kleinkirchheim. Zo všetkých korutánskych kúpeľov ponúkajú najväčšiu vodnú plochu a najdlhšiu zábavnú šmýkačku, rozsiahly saunový svet, ako aj masážnu a skrášľovaciu zónu.
Mimochodom: Za návštevu stojí plávanie morských panien v zážitkovom svete KärntenTherme či vyhrievané bazény v jazerách Wörthersee, Millstätter See či na Turracher Höhe patriace k hotelom.
Tajný tip pre milovníkov prírody: Termálny prameň Maibachl vo Warmbad Villach, ktorý vyviera iba po dlhotrvajúcich dažďoch a po roztopení snehu.

Chatová romantika a ochutnávky z korutánskej alpskej kuchyne

Popri zjazdovkách pozýva na oddych aj množstvo chát. Veľa z nich svojich hostí rozmaznáva typickými korutánskymi špecialitami.V korutánskej alpsko-jadranskej kuchyni sa čerstvé prísady z regiónov, staré tradície varenia a nové interpretávie pretavujú do lahodnéhop celku. V Korutánsku sa aj víno, mušt či pálenka vyrába podomácku. Tak ako sa to patrí pri skutočne autentickej kuchyni, sa v zaujímavom gastronomickom spektre odzrkadľujú nielen veľmi rozdielne regióny, ale aj kolobeh ročných období. Určite by ste mali ochutnať korutánske cestovinové taštičky plnené syrom, ryby domácich producentov, ako napr. korutánskeho lososa alebo sivoňa, polievku Ritschert, miestne špeciality z diviny, gailtalskú slaninu, bábovku Reindling alebo pálenku z borovicových šišiek, Zirbenschnaps.

Omladzovacia kúra

Aký nádherný pocit opanuje človeka, keď sa môže po dni plnom sviežeho zimného vzduchu ponoriť do príjemne zohrievajúceho a hladkajúceho živlu vody, nechať sa vymasírovať skúsenými rukami odborníka alebo sa uvoľniť v aromatickom kúpeli, plnom tepla a vôní. V mnohých strediskách zimných športov je zo zjazdovky do termálneho kúpeľa skutočne iba na skok: v kúpeľoch Bad Kleinkirchheim čaká na unavené svaly športovcov rímsky kúpeľ Thermal-Römerbad, jeden z najkrajších alpských chrámov wellnessu v Európe s celkom 13 druhmi sáun.

Už veky uctievaný termálny skalný kúpeľ v kúpeľoch Bad GasteinBad Gastein a štýlový chrám termálnych prameňov v kúpeľoch Bad Hofgastein Bad Hofgastein sú zasa dobrým príkladom skĺbenia tradície a moderny v Rakúsku.

Mnohé termálne kúpele v Rakúsku ponúkajú čoraz širšie a pestrejšie možnosti rozmaznávania hostí. Okrem znovuobjavenej klasiky akou sú napr. rímske kúpele, sa objavujú nové nezvyčajné nápady s blahodarnými účinkami: niekde naplnia whirlpool mliekom na ošetrovanie pokožky, inde používajú namiesto peelingu prírodný med alebo čokoládu. Po vystavení sa takémuto blahu sa menej odolný dovolenkár rozhodne vymeniť lyžiarky za kúpacie šľapky.

Poklady prírody

Štajersko je na blahodarné poklady prírody mimoriadne bohaté: na severe krištáľovou vodou, najčistejším vzduchom, liečivými rašelinami a soľou, na juhu teplými prameňmi, využívanými pre blaho hostí.

A tam, kde príroda v zime trošku zanedbá svoje povinnosti, tam jej pomôžeme: pretože na regeneráciu je mimoriadne potrebný dostatok svetla, priniesla Thermen-Lagune v kúpeľoch Bad LoipersdorfBad Loipersdorf premyslený koncept osvetľovania, ktorým v každom ročnom období „prinesie slnko až pod strechu". Prírodzenú súhru prírodných živlov svetla a vody využíva v Köflachu Therma Nova. Uvoľnenie zmyslov v pravom zmysle slova sa dá zažiť počas rozličných masáží, ponúkaných v každom zo stredísk. Postupne sa okrem klasických variánt masáže čoraz viac presadzujú i východoázijské metódy.

Ponuka na získanie dobrého životného pocitu zahŕňa i poradenstvo v oblasti výživy. V Harbach - časti Waldviertel je v prevádzke prvé centrum životného štýlu - „Lebensstilzentrum" - ktoré ponúka nielen programy správnej výživy a pohybu za účelom redukcie hmotnosti, ale pomáha dokonca znižovať vnútorný stres a fajčiarsky zlozvyk. Pre takých, čo sa iba jednoducho potrebujú zbaviť zimnej slaniny sú v ponuke rozličné pobyty s pôstom, pri ktorých kilečká odsýpavajú jedna radosť. Príjemný vedľajší účinok: zosúladenie tela a duše a nejednoho zbytočného trápenia duše sa zbaví hosť navždy...

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.