Ako a podľa čoho vyberať tlačiareň?

Svet dnes stojí na informáciách. Kto nemá tie správne, je o krok pozadu. V rovnakej situácii sa ale môžete ocitnúť aj vy v prípade, že si ten-ktorý dokument či fotografiu nemáte kde vytlačiť. Ak uvažujete o kúpe tlačiarne, vyberajte ju aj podľa...

printer pr 1117

Technológie tlače

Nie je tlač ako tlač. Známe sú viaceré formy a typy, rozhoduje technológie a vaše konkrétne potreby:

• Ihličkové tlačiarne sú praktické a úsporné. Počiatočná investícia predstavuje zhruba 100€ za kus a 10€ za každú novú pásku, pomocou ktorej vytlačíte aj 1000 strán. Tieto tlačiarne pracujú aj s kopírovacím papierom a produkujú jednoduchú bodovú grafiku a text.

• Atramentové tlačiarne pracujú s atramentovými kazetami a tlačou vo forme atramentových bodiek. Tlačiarne a atramentové cartridge Lexmark veľmi dobre reprodukujú text aj grafiku, dokonca fotografie (niektoré tlačiarne však v tomto prípade vyžadujú fotopapier). Tento typ tlačiarní tlačí farebne aj čiernobielo.

• Laserové tlačiarne pracujú na princípe zapekania špeciálneho prášku na papier. Tlač je rýchlejšia ako v prípade atramentových tlačiarní a môže byť kapacitne vyššia (vďaka kazetám s tonerom a podávačom papiera) a aj lacnejšia.

• Multifunkčné zariadenia nie len tlačia, ale aj skenujú a kopírujú. Pri skenovaní rozhoduje farebná hĺbka a rozlíšenie – čím sú vyššie, tým kvalitnejší je výsledok. V prípade kopírovania vám čo-to o vhodnosti zariadenia napovie rýchlosť tejto služby.

Podľa účelu

Mať doma supermodernú tlačiareň, ktorej funkcie nevyužijete ani z polovice, by bolo zbytočným luxusom. Vyberajte preto podľa účelu, na ktorý bude stroj slúžiť. Ak sa chystáte tlačiť dokumenty či články z internetu, mohla by vám stačiť čiernobiela laserová tlačiareň, prípadne farebná atramentová, ktorá vo veľmi dobrej kvalite zvládne aj tlač fotiek (tlač je ale náročnejšia na atramentové cartridge, respektíve ich spotrebu).

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.