Tipy pre milovníkov sánkovania a snežníc

Jedno údolie, mnoho tvárí. V oblasti Stubai očakávajú športovcov a milovníkov zimy tie najlepšie podmienky pre nezabudnuteľné zážitky na snehu. Či už na lyžovačke, sánkovačke alebo na prechádzkach na snežniciach – dokonalý prašan sa tu dá zakúsiť rôznymi spôsobmi.

Serlesbahnen: na lyžiach a sánkach či snežniciach

Lyžiarske stredisko Serlesbahnen v obci Mieders leží najbližšie od hlavného mesta Tirolska, Innsbrucku. Vrch Serles, vysoký 2717 m, ktorý Goethe nazval „hlavným oltárom Álp“, nápadne lemuje toto malé lyžiarske stredisko. Na prvom mieste je v ňom pôžitok a zábava na snehu. Či už na lyžovačke, sánkovačke alebo na prechádzkach na snežniciach – dokonalý prašan sa tu dá zakúsiť rôznymi spôsobmi. Môžete len tak nechať blúdiť svoju myseľ, alebo si budete vychutnávať nádherný výhľad na zasnežené údolie či vykúzlite anjelika v mäkučkom bielom snehu. Alpské lúky a chaty ponúkajú okrem toho mnoho slnečných miest, ktoré sú ideálne na vychutnávanie typických tirolských špecialít. Od nich pohľad zablúdi ponad široké a ľahko zdolateľné zjazdovky, na ktorých panuje rodinná atmosféra. Dostatok priestoru na široké oblúky poskytuje ideálne podmienky pre deti, začiatočníkov a lyžiarov, ktorí si jazdu na lyžiach radi vychutnávajú. Návšteva slávneho kláštora Maria Waldrast je najmä v zime výnimočne pôsobivá a počas zimnej turistiky pešo či na snežniciach je aj pre tých najmenších veľmi zábavná: hľadanie stôp v snehu, vrzgot čerstvého snehu pod topánkami, úsmev na tvári.

Elferbahnen: hor‘ sa na sánky a šup do snehu

Stredisko Elferbahnen je mimoriadne populárne nielen u fanúšikov lyžovania, na návštevníkov tu čaká aj pravý sánkarský raj. Touto čarovnou krajinou sa kľukatia tri sánkarské dráhy. Medzi nimi aj najdlhšia osvetlená, zasnežovaná a upravovaná sánkarská dráha v údolí Stubaital. Dráhy boli právom niekoľkokrát ocenené tirolskou pečaťou kvality pre prírodné sánkarské dráhy. 12. a 13. januára 2018 sa na hore Elfer uskutoční 3. sánkarský festival, na ktorom poprední medzinárodní výrobcovia sánok predstavia najnovšie modely a inovácie. Miestny vrch obce Neustift so svojimi prvotriednymi zjazdovkami má okrem toho čo ponúknuť predovšetkým športovo založeným lyžiarom. Viac informácií nájdete na: www.elfer.at

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.