Reprezentatívna záhrada by mala vyzerať takto

V letnom období trávime väčšinu svojho voľného času práve na záhradke. Obdivujeme ju, staráme sa o ňu, zveľaďujeme ju, aby sme na jeseň mohli zbierať vypestované plody.

flowers box 17

Ak ale chcete mať vždy úhľadne upravenú záhradku, ktorú bude obdivovať každá návšteva, musíte jej obetovať svoj voľný čas. Nie vždy to bude jednoduché, najmä ak vaše rastlinky napadnú škodcovia a nebudú zaberať ani tie najlepšie postreky. Komplikácie vám môže spôsobiť čokoľvek, napríklad aj jednokomorová betónová žumpa, silný vietor, prívalové dažde, ale aj extrémne suchá.

Zelený trávnik

V reprezentatívnej záhradke by mal dominovať krásny zelený trávnik. Extrémne horúčavy v našich končinách vám ale môžu skomplikovať starostlivosť oň. Nebude vám ostávať nič iné, len trávnik pravidelne zavlažovať, aby vyzeral zdravo, sviežo a zeleno. Okrem toho ho pravidelne koste, ale pozor, až navečer, kedy nie je trávnik vystavený priamemu slnku. Cez letné mesiace môžete ponechávať o niečo dlhší trávnik (5-6 cm vysoký). Nepolievajte ho cez deň. Slnko by vám ho mohlo spáliť a spôsobili by ste si tak ešte väčšie škody. Nezabúdajte, že aj vy môžete mať taký trávnik, ako ste videli pri hoteli v Žiline alebo na dovolenke v Tatrách.

Oddychový kútik

V každej záhradke musí byť miestečko, kde si oddýchnete, načerpáte energiu a zabudnete na všetky problémy. Skúste si v záhradke spraviť oddychový kútik. Oddeľte si ho od účelovej časti zasadením tují, poprípade pletivom, ktoré necháte obrásť napríklad brečtanom. Nezabudnite na kvalitnú húpaciu záhradku hojdačku, murovaný krb a kvalitný ratanový nábytok, ktorý vydrží akékoľvek vrtochy počasia. Ak ste si len nedávno menili žumpu a vybrali ste si žumpu z Košíc, najprv vyčkajte, kým vám ju firma dovezie a až potom si užívajte chvíľky na záhradke. Viete si predstaviť, že by ste si užívali ničnerobenie v oddychovom kútiku, zatiaľ čo by okolo vás chodili robotníci?

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.