Praktické rady, ktoré by ste si mali prečítať...

... ešte predtým, ako sa začnete baliť na dovolenku. Ak vás ešte toto leto čaká pár dní oddychu pri vode alebo v horách, dôkladne zvážte výber termínu. Ako ste už mali možnosť zachytiť, mnoho dovolenkujúcich Slovákov sa rozhodlo stráviť dovolenku práve na Slovensku, preto bezpečnosť na cestách nemôžete podceniť.

1608 17 1200x800

Balenie si nenechávajte na poslednú chvíľu

Nech už pôjdete na dovolenku podobnú seniorskému pobytu, alebo vás čakajú obľúbené Tatry, balenie potrebných vecí si nenechávajte na poslednú chvíľu. V prípade, že vám bude niečo chýbať, budete mať čas všetko potrebné dokúpiť. Rozhodne sa vám nebude chcieť behať tesne pred vycestovaním po obchodných centrách a zháňať chýbajúce nohavice, mikiny, plavky a podobne.

Berte si len toľko oblečenia, koľko zúžitkujete

 Dôležité je zvážiť, či oblečenie, ktoré so sebou beriete, naozaj zúžitkujete. Najmä dámy majú tendenciu brať si podstatne viac vecí, z ktorých značnú časť ani nevyužijú. Napríklad ak cestujete k vode, je zbytočné, aby ste si brali viac dámskych búnd. Pokojne vám stačí aj jedna nepremokavá dámska bunda, ktorá vydrží akékoľvek vrtochy počasia. Koľko dní strávite na dovolenke, toľko kusov oblečenia by ste mali mať so sebou. Dajme si príklad: Idete na päť dní preč. Vezmite si päť tričiek a nohavičiek. Čo sa týka podprseniek a nohavíc, stačí vám aj menší počet.

Vyberajte také oblečenie, ktoré budete môcť kombinovať

Keď si vyberáte oblečenie, vyberajte si len také kúsky, ktoré môžete nakombinovať s rôznymi inými. Napríklad také džínsové kraťasy/ nohavice vám budú pasovať k bársakému vzorovanému alebo jednofarebnému tričku. Takto presne vyberajte aj dámsku kabelku. Odporúčame brať univerzálnu dámsku kabelku, ktorá sa vám hodí aj športovému, aj k elegantnému outfitu.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.