V tomto roku toho zažijete v Nitre opäť viac

Nitra je mestom mnohých tvári. Spájajú sa s ňou počiatky našich dejín, oplýva množstvom kultúrnych a historických pamiatok, konajú sa v nej známe veľtrhy a atraktívne festivaly.

nitra 1 070717

Tento rok Nitra ponúkne viacero noviniek a turistických atrakcií, ktoré z pobytu v našom  najstaršom meste spravia jedinečný zážitok. Ak ste ho ešte nenavštívili, máte najlepšiu príležitosť.

Nitriansky hrad bude ešte väčším lákadlom

Dominanta mesta - Nitriansky hrad chystá na tento rok viacero noviniek, ktoré potešia nielen oko, ale aj chuťové poháriky návštevníkov. Dňa 21. apríla bol slávnostne otvorený Objekt služieb turistom, citlivo spájajúci súčasnú a historickú architektúru.  Okrem kvalitnej gastronómie ponúka aj nádherný výhľad na mesto a pohľad na pôvodné hradné múry odkryté pri archeologickom výskume počas výstavby. 

Počas hlavnej turistickej sezóny si návštevníci Nitrianskeho hradu budú môcť každý deň okrem pondelka  vychutnať aj nádherný výhľad z katedrálnej veže, ktorá je najvyššie položeným miestom v Nitre. Od hradného nádvoria vás k nemu delí 155 schodov.

Milovníci vína si tento rok na hrade tiež prídu na svoje. Štyri pivnice pod Nitrianskym hradom otvoria svoje brány a ponúknu degustáciu regionálnych vín z viacerých  vinohradníckych oblastí Nitrianskeho regiónu. Vopred dohodnutá návšteva historických pivníc a degustácia vín je doplnená aj o odborný výklad.

Každoročné  a turistami veľmi obľúbené  podujatie Leto na Nitrianskom hrade sa koná už po piatykrát. Okrem romantického premietania filmov v Gotickej priekope a koncertov pod holým nebom čaká na veľkých aj malých návštevníkov hradu bohatý program.

Hradovanie na Nitrianskom hrade

Zážitkové popoludnia pre celú rodinu pod názvom Hradovanie na Nitrianskom hrade ponúknu počas piatich nedieľ bohatý program - historické a orientálne tance, dobovú kuchyňu, módnu prehliadku historických kostýmov, sokoliarov, pasovanie za rytierov či pravú tureckú kaviareň. Skupina historického šermu sa v období od mája do septembra predstaví s tematickými vystúpeniami Žigmundov stredovek, Renesančný deň, Barokový deň, Turci idú a Návšteva Márie Terézie. Informácie o termínoch a celý program je k dispozícii na www.visitnitra.eu

Zážitková jazda konským povozom Zoborom

Vydajte sa na zážitkovú jazdu  konským povozom po Zobore a na Pyramídu. V ponuke sú dve trasy.

Povozom na Pyramídu: cesta začína v nadmorskej výške 270 metrov na parkovisku pri Detvianskom kríži na Kláštorskej ulici a po jazde trvajúcej asi 30 - 40 minút sa turisti vyvezú lesnou cestou na Pyramídu 554 m n. m., odkiaľ je prekrásny výhľad na mesto Nitra a do Podunajskej nížiny. Po asi 20 – 30 minútovej prestávke sa povozom odveziete späť. Trvanie okruhu cca 2 hodiny.

Povozom po Zobore: jazda začína v nadmorskej výške 270 metrov na parkovisku pri Detvianskom kríži na Kláštorskej ulici. Okružná  jazda smerom k Špecializovanej nemocnici  po Kláštorskej ulici, Hornozoborskej ulici  trvá približne 1 hodinu. Deti do 6 rokov musia byť v sprievode jednej dospelej osoby. Dospelá osoba môže mať so sebou maximálne dve deti staršie ako 6 rokov.

nitra 2 070717

Cenník:

Povozom na Pyramídu 60,00 EUR / povoz 2 hodiny / maximálna kapacita 6 osôb /
Povozom po Zobore 30,00 EUR / povoz 1 hodina / maximálna kapacita 6 osôb /

Objednávky na telefónnom čísle: 0907 631 230

Preprava sa uskutočňuje:

-        Sobota – nedeľa                o 9.00, 11.00, 13.00, 15.00 , 17.00 hodine

-        Pondelok – piatok           na objednávku

V Nitre a jej okolí si nájde to svoje každý – milovník histórie a kultúry, športový nadšenec, senior, nákupná maniačka aj rodina s deťmi. Nitra totiž ponúka množstvo zážitkov počas celého roka. Rozhodne by nemala chýbať vo vašom tohtoročnom cestovateľskom kalendári.  www.visitnitra.euwww.nisys.sk    

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.