Naučme sa milovať hory

Hory – tie nám závidia aj okolité štáty. Slováci si ani neuvedomujú, aké krásy tu máme. Cestujú do zahraničia, kochajú sa prírodou, pritom doma majú taký istý, ak nie aj väčší, poklad.

cane 1000x600

Pobyty v horách hľadajte dôkladne

Naučme sa milovať hory, pretože to je to jediné, čo nám prináša pokoj a čistotu. Už odmalička by sme mali byť vychovávaní tak, aby sme prírodu milovali. Bohužiaľ mnohí Slováci si nemôžu dovoliť zaplatiť dovolenku v horách. Pobyty sú predražené, o reštauráciach ani hovoriť nemusíme. Niekedy sa vám ale vyplatí využiť zľavy a obzerať sa napríklad po nezvyčajných pobytoch so psom vo Vysokých Tatrách. Teda, ak máte psíka.

Akceptovanie zvierat

Totiž nie všetky hotely akceptujú vo svojich priestoroch aj štvornohého miláčika. Predsa len v Tatrách môžete nájsť hotely, ktoré sa rozhodli akceptovať rozhodnutie majiteľov psov brávať si ich aj na dovolenky do hôr. Ak sa teda v blízkej dobe chystáte do hôr stráviť pár dní s rodinkou a psíkom, poriadne si pozrite, či hotel, ktorý ste si vybrali, akceptuje prítomnosť štvornohého miláčika. Ak až po ubytovaní majitelia hotela zistia, že im váš psík zašpinil dlažbu z luxusného travertínu alebo zničil zariadenie hotela, budete mať problém.

Čistý vzduch

Znečistené prostredie v mestách nás prirodzene núti raz za čas ujsť z tohto prostredia do toho horského. Prirodzene, chcete zrelaxovať, chcete dýchať čistý vzduch a popritom sa kochať na krásne horské štíty. Už maličkým detičkám sa odporúča pobyt v podhorských oblastiach. Je to prevencia pred chorobami ako astma a alergia. Vychutnávate si v pravidelných intervaloch horský čistý vzduch. Nezabúdate, že zdravie je dôležitejšie ako peniaze. Nikto vám nekáže vyhýbať sa kúpeľným pobytom (napríklad víkendovým oddychovým pobytom v Maďarsku). Ideálne je spojiť oboje – kúpeľný pobyt v horskom prostredí. Vychutnáte si nielen turistiku, ale aj wellness v príslušnom hoteli.

Naučte sa milovať hory, pretože časom vás zdravie prestane poslúchať a kde nájdete lepšie miesto na regeneráciu organizmu, keď nie na horách?

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.