Turistika v chladnej rokline

Napísal Rakúsky Turizmus 02. máj 2019

V rokline Tscheppaschlucht v Korutánsku si vás získajú majestátne vodopády, hučiace divoké rieky a zriedkavá flóra. Keď letné slnko žiari na oblohe vo svojej plnej sile, nájdu turisti vytúžené osvieženie na prechádzke roklinou. 

Jednou z roklín, ktoré oplývajú výnimočnou krásou, je Tscheppaschlucht v Korutánsku, najjužnejšej spolkovej krajine Rakúska. Turistický chodník vhodný pre celú rodinu smeruje stále do kopca cez schody, rebríky a mosty popri potokoch, ktoré sa rútia do údolia. K výnimočným zážitkom na tejto asi dvojhodinovej turistike sú impozantné točité schody, visutý most a samozrejme hučiaci 26 metrov vysoký vodopád Tschauko.

Deti milujú chodníky, po ktorých môžu kráčať bosé a cítiť pod chodidlami chladnú lesnú zem, pôdu a kamene. Nezabudnite preto odbočiť do údolia Bodental na konci rokliny Tscheppaschlucht. Zavedie vás sem nový okružný turistický chodník s názvom „Rozprávkové chvíle“ – „Märchenhafte Augenblicke“, ktorý vám odhalí tajuplné smaragdovozelené morské oko a „Rozprávkovú lúku“ s výhľadom na strmé skalné steny pohoria Karawanky.

Tscheppaschlucht je otvorená denne od začiatku mája až do 26. októbra 2019.

Web: www.carnica-rosental.at / www.tscheppaschlucht.at

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.