Tip: Cyklopátrania Prešovským krajom

Piaty ročník zábavno-poznávacích pretekov Cyklopátrania Prešovským krajom otvoria preteky so štartom v Kalinove. Cyklisti sa stretnú v sobotu 30. júna a objavia zaujímavosti v okolí Medzilaboriec až po hranice s Poľskom.  

cyklopatranie

Cyklistom počas leta 2018 predstaví štyri zaujímavé lokality. Cyklopátrania sa začnú 30. júna v Kalinove neďaleko Medzilaboriec, pokračovať budú 21. júla v lokalite Bardejov – Mníchovský potok, nasledovať budú Levočské vrchy 18. augusta a sériu poznávacích pretekov uzavrie 8. septembra pretek v Prešove a okolí.

Na Cyklopátraní v okolí Medzilaboriec sa cyklisti môžu tešiť na zaujímavosti ako vojenská pozorovacia veža pri Kalinove, pamätník vstupu sovietskych vojsk, legendami opradený Monastyr v Krásnom Brode, cintoríny z 1. svetovej vojny alebo symbol Rusínov – sochu kniežaťa Laborec nad Haburoua na mnohé ďalšie. „Čaro Cyklopátraní Prešovským krajom spočíva v tom, že si ciele cyklotúry vyberiete sami. Podľa kondície, schopností a záujmov. Súťažiť môžu aj dvojice. Zvlášť sa tešíme, že mnoho cyklistov s nami bicykluje už piaty rok a že každoročne vzniká veľa nových priateľstiev, pretože Cyklopátrania sú najmä o priateľskej atmosfére a objavovaní. Pozývame všetkých cyklistov poznávať krásne miesta Prešovského kraja,“ predstavil zámer pretekov Martin Janoško, riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Ako Cyklopátranie prebieha

Cyklopátrania sú určené cyklistom rôznej vekovej a výkonnostnej kategórie. Cyklisti majú na každom preteku k dispozícii pätnásť zaujímavých miest, na ktoré sa môžu vybrať počas päťhodinového časového limitu. Body za navštívenie miest zbierajú prostredníctvom voľne dostupnej aplikácie Objavujme. Na každom mieste sa prostredníctvom aplikácie zlokalizujú a získajú tak súťažné body. Súťažné miesta sú rôznej náročnosti, cyklisti si ich vyberajú podľa vlastného uváženia. Všetky miesta majú vďaka aplikácii vo svojom mobile, môžu si z nich vyberať a jednoducho sa orientovať v teréne. V aplikácii ich nájdu už deň pred pretekmi. Štart v Kalinove je naplánovaný na 10.00 hod. v sobotu 30. júna.

K dispozícii je 8 kategórií: ženské, mužské a zmiešané dvojice so súčtom veku do 60 rokov a nad 60 rokov a sólo kategórie mužov a žien bez ohraničenia veku. Súťaží sa o medaily a na záver pretekov v Prešove bude vyžrebovaný výherca bicykla. Všetky informácie nájde verejnosť na stránke www.severovychod.sk.

Prešovský kraj ako Kraj kultúrnych pamiatok

Prešovský kraj sa počas letnej sezóny predstavuje turistom ako Kraj kultúrnych pamiatok. Cieľom je predstaviť bohatstvo kraja a podporiť jeho návštevnosťprostredníctvom marketingových aktivít a pútavých vizuálov. Grafiky vychádzajú z fotografií pamiatok a využité sú aj na billboardoch rozmiestnených po celom Slovensku, vrátane hlavného mesta. Rodinám s deťmije určená súťaž Cestopis z Kraja kultúrnych pamiatokpod záštitou spisovateľky Gabriely Futovej. Úlohou detí je napísať svoje zážitky z cestovaniaza pamiatkami v Prešovskom kraji a doplniť ich kresbou alebo fotografiouz výletu. Súťaží sa o pestré ceny. Turistov k poznávaniu bohatstva kraja navedú aj turistické brožúry, ktoré boli distribuované vo všetkých informačných centrách a mnohých kultúrnych zariadeniach v kraji (múzeá, skanzeny, galérie, hrady a pod.).

Foto: Cyklopatranie Maly Lipnik 2017_Zdroj KOCR SVS

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.