Všetko, čo rodiny milujú

Vďaka miernej klíme a 300 slnečným dňom v roku láka Burgenland od skorej jari rakúske rodiny nezabudnuteľnými zážitkami ďaleko od všedných starostí.

Ponuka rodinných dovoleniek v Burgenlande je obrovská: od čľapkania v termálnych kúpeľoch pre celú rodinu, cez cyklistiku a plavbu na kanoe. Na jar otvára svoje brány aj Familypark v obci St. Margarethen, ktorý je najväčším zábavným parkom v Rakúsku. Na ploche s rozlohou viac ako 145.000 m² lákajú návštevníkov desiatky atrakcií pre dospelých i deti. Familypark je jednou z vlajkových lodí panónskej ponuky pre celú rodinu „Best for Family“. V ponuke nájdete okrem iného aj zámok Esterházy, lamy na statku Elfenhof, veselého p(l)apagája Pauliho či program Fantastický hrad Forchtenstein, kde si s hradnou myškou Forfel môžete vyskúšať život ako kedysi. Aby sa vaša dovolenka skutočne začala pri príchode do hotela, čakajú na vás rodinné ubytovacie zariadenia rôznych druhov a kategórií. Patria k nim prvotriedne rodinné hotely i útulné dovolenkové penzióny, romantické gazdovstvá i kempingové miesta priamo na pláži.

V roku 2018 oslavuje 50. výročie najväčší rakúsky zábavný park v obci St. Margarethen v Burgenlande. Z pôvodne malého Rozprávkového lesa, sa stal za 50 rokov jeden z najvýznamnejších turistických cieľov v Rakúsku. Rozprávkový les, ktorý v roku 1968 založil Erwin Müller, prevzal v roku 1984 jeho syn Mario Müller, ktorého víziou bolo vytvoriť z malebného výletného cieľa tematický park. Tak sa začal príbeh jedného z najväčších zábavných areálov v Rakúsku.

Ponuka parku je zameraná na rodiny a deti všetkých vekových kategórií. V areáli s rozlohou viac ako 14 hektárov sa nachádza množstvo jazdných atrakcií, preliezok, zoo so zvieratkami na pohladkanie, elektronické divadlo a ďalšie zážitkové zóny. Starostlivo udržiavaná zeleň je pritom prirodzenou súčasťou parku.

Na jubilejný rok si vo Familyparku naplánovali veľa noviniek. Nostalgický Rozprávkový kolotoč pripomína začiatky parku. Návštevníci sa môžu povoziť na krásnych zvieracích postavičkách alebo si vychutnať jazdu na gondole, ktorá ich jemne zatočí alebo pohojdá.
Na novej atrakcii Almjodler na Gazdovskom dvore zažijú malí o veľkí voľný pád z výšky 8 metrov a nejeden si pritom možno i zvýskne!
Gastronomickú ponuku obohatí nová pekáreň s čerstvými vafľami. O telesné blaho návštevníkov sa postará široký výber jedál celkovo v 17 reštauráciách.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.