Strávte príjemné chvíle na Dobrých výletoch

Na stránke dobrevylety.sk  nájdete ponuku výletov pre celú rodinu i jednotlivcov. Katalóg výletov s dobrodružnými názvami ako Tajomstvá Vydrice, Výstup na chránený Roštún alebo Záhada Dračieho hrádku si môžete prezerať podľa obľúbenosti, alebo si vybrať len tie pre peších či cyklistických výletníkov. 

Pretože i dnes je dobré vyhradiť si v našich mnohokrát zahltených diároch čas aj na výlet. A najlepší čas je práve teraz. Len si to predstavte: slnečné lúče babieho leta presvitajúce pomedzi jeseňou vyfarbené koruny stromov, čerstvý chladivý vzduch v pľúcach, dobrý pocit z poctivého pohybu a možno drobec s loptou či bicyklom. S Dobrými výletmi od ITB viete kedy, kam a ako. Stačí kliknúť a vykročiť na cestu.

Inšpirácia pre rodiny s deťmi

Spomínate si ešte, ako to vyzeralo na dedine za života našich starých mám? Pravdepodobne áno, ale naše deti už nie. Zoberte ich preto v sobotu na Záhorie do gazdovskej dedinky Abeland v Lozorne. Na farme stretnete veľa domácich zvierat, ako sú husy, kačky, ovce, kozy, mangalice a aj poníka. Kým si vy sadnete na čaj alebo kávičku v čajovni, deti sa môžu vyšantiť na ihrisku s pieskoviskom, preliezačkami a šmykľavkou. Ak vám náhodou vyhladne, ochutnajte tradičné bryndzové halušky či šúľance s makom. Ďalej sa môžete pozrieť do kováčskej dielne alebo sa zúčastniť niektorého z tematických animačných programov v štýle rodinného teambuildingu. Ak chcete stráviť viac času spoločne s rodinkou, toto miesto je na to ideálne.

Zaujímavosti z ríše zvierat

- Veveričky zasadia každoročne tisíce stromov. Zabúdajú totiž, kde si zahrabali svoje žalude.
- Keď sa šteniatka hrajú s matkami, matky ich nechávajú vyhrať aj napriek tomu, že majú fyzickú výhodu.
- Kravy mávajú BFF (naj kamoša/-ku).
- Predtým, ako sa kuriatka vyliahnu, dokážu medzi sebou a svojou matkou komunikovať prostredníctvom systému zvukových signálov.
- Tak ako majú ľudia odtlačky prstov, podľa ktorých sa dajú identifikovať, majú aj psy svoje unikátne odtlačky ňufákov.
- Motýle ochutnávajú svojimi nohami.
- Vedecké štúdie hovoria, že kozy majú rôzne prízvuky, tak ako my.
- Myši a potkany sú šteklivé a dokonca sa pri tom smejú.

Ponuku Dobrých výletov nájdete na www.dobrevylety.sk. Stojí za nimi slovenský developer ITB Development, ktorého rôznorodé aktivity okrášľujú celú Bratislavu. Viac o aktivitách ITB Developement nájdete na stránke www.itb.sk alebo na ich profiloch na sociálnych sieťach.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.