Cyklobusy premávajú až do konca septembra

Aj po skončení letných prázdnin stále jazdia na cestách župné cyklobusy. Počas víkendov a sviatkov môžu cyklisti využiť unikátny spôsob prepravy až do nedele 1. októbra 2017. 

cyklistka 1000x667

Cyklosezóna pokračuje

Cyklobusy uľahčujú prepravu a otvárajú cyklistom väčšie možnosti pre plánovanie výletov. „Žilinský kraj je rajom pre cyklistiku. Tento takpovediac fenomén dnešnej doby podporujeme nielen značením a obnovou cyklotrás, no i budovaním nových, ako je napríklad obľúbená BikeKIA či plánované trasy zo Žiliny do Vrútok alebo z Budatína popri Váhu do Trenčianskeho kraja,“ dodal žilinský župan Juraj Blanár.

Najväčší záujem je aj tento rok o cyklobusy do Bystrickej doliny, počas leta ich využilo až 776 cyklonadšencov. „Osvedčila sa však aj novinka na Turiec, a to i napriek oslabeniu, ktoré spôsobili uzávierky cesty popod Strečno, kedy cyklobusy nemohli v tomto smere premávať. Tieto autobusy prepravili 183 cyklistov a 144 ich zase vyrazilo do Terchovskej doliny,“ doplnil žilinský župan. Ako ďalej informoval riaditeľ odboru dopravy ŽSK Ivan Mokrý, zmenu v porovnaní s minulými ročníkmi vidieť v nákupe lístkov pre bicykle, kedy cyklisti vo väčšej miere využívajú miestenkový systém a lístok si rezervujú vopred. „Rezervácie tvoria už viac ako polovicu všetkých cyklobusových lístkov, cyklisti preto nenechávajú nič na náhodu a svoje miesta si radšej zabezpečia buď cez predplatný systém www.amsbus.sk, alebo priamo v klientskych centrách SAD Žilina,“ zdôraznil I. Mokrý. Poplatok za jeden bicykel je vo výške 50 centov.

zsk cyklobusy

Bližšie informácie o tarifných a prepravných podmienkach a o cestovnom poriadku sú zverejnené na webe ŽSK www.zilinskazupa.sk alebo na stránke zmluvného dopravcu www.sadza.sk. Cyklobusy premávajú cez víkendy a sviatky do 1. októbra 2017.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.