Tajomný zločin na hrade lúpežných rytierov - nová historická kriminálka

Recenzenti opäť chvália skvele spracované dobové reálie a napínavý krimi príbeh: „Juraj Červenák zúročil všetky doterajšie skúsenosti a napísal ďalšiu skvelú detektívku, ktorá si zachováva ráz predchádzajúcich častí, ale zároveň je v mnohom iná.“ (historyweb.sk)

O knihe...

Notár Barbarič rieši záhadný zločin na hrade lúpežných rytierov. Hrad na hore Sitno oddávna stráži cestu k bohatým banským mestám. Na jeseň roku 1599 je kvôli tureckej hrozbe dobre vyzbrojený a s početnou posádkou. Napriek tomu sa z neho stratí kastelánova dcéra. Zmizne uprostred noci, bez jedinej stopy. Zúfalý hradný správca prosí o pomoc notára Barbariča z neďalekej Štiavnice. Barbarič tentoraz na vlastnú päsť čelí záhade, ktorá zdanlivo nemá riešenie. Šlo o útek, o únos či dokonca o vraždu? Situáciu komplikuje fakt, že na Sitne našla útočisko manželka veľmoža Illésházyho, vraj najbohatšia a najmocnejšia žena v kráľovstve. Navyše Barbarič netuší, že hrad má ešte jedného, tajného obyvateľa, o ktorom nikto nesmie vedieť. Do zložitého prípadu sa postupne vplieta krvavá minulosť hradu a sitnianske povesti o zakliatom podzemnom vojsku, o krutých lúpežných rytieroch, o duchoch a zbojníckych pokladoch. Poradí si Barbarič aj bez pomoci Steina a Jaroša?

O autorovi

Juraj Červenák (1974) žije s rodinou v Banskej Štiavnici. Knižne debutoval v roku 1993, od roku 2005 je profesionálnym spisovateľom. Je držiteľom viacerých žánrových ocenení vrátane Ceny Fantázie, Ceny o najlepšiu fantasy či Ceny Akadémie sci-fi, fantasy a hororu za najlepšiu českú a slovenskú knihu roka. Jeho romány a poviedky vyšli aj v poľštine, ruštine a angličtine.

Presadil sa najmä ako autor historickej fantasy so slovanskými motívmi (série Černokňažník, Bohatier, Bivoj). Obdobie protitureckých vojen spracoval v cykle Dobrodružstvá kapitána Báthoryho. Históriu a detektívny žáner autor spojil v príbehoch o kapitánovi Steinovi a notárovi Barbaričovi. Po úspešných románoch Mŕtvy na Pekelnom vrchu (2013), Krv prvorodených (2014), Ohnivé znamenie (2015) a Diabol v zrkadle (2016) musí Barbarič zvládnuť samostatný prípad Vlk a dýka

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.