Knihy na nedeľu

Britsko-americký autor Patrick Ness otvára tínedžerskú literatúru všetkým vekovým kategóriám tretím románom  Niečo viac.. Známy slovenský autor Pavol Weiss prichádza s prvou knihou pre detských čitateľov – Tajomný mlyn v Karpatoch.

Patrick Ness patrí medzi najoceňovanejších spisovateľov súčasnosti v kategórii kníh pre mladých dospelých. Týždeň pred jeho návštevou na Slovensku vychádza vo Vydavateľstve SLOVART jeho tretí román Niečo viac.

Čitatelia sa budú môcť stretnúť s hviezdou young adult literatúry vo štvrtok 30. marca 2017 o 18:00 v bratislavskom kníhkupectve Martinus.sk na Obchodnej ulici.

Sci-fi príbeh Niečo viac búra hranice medzi žánrami. Román začína smrťou hlavnej postavy – chlapca menom Seth. Život mu vezmú besniace morské vlny. No potom sa prebudí. Nahý, smädný a hladný. Ale živý. Ako je to možné? Čo je skutočné? Seth hľadá odpovede a dúfa, že tu nie je sám, že toto predsa len nebude jeho osobné peklo... A čoho sa najviac desí? Že tu je ešte niečo viac...

Slovenským čitateľom je Patrick Ness známy najmä vďaka románu Sedem minút po polnoci. V roku 2016 sa román dostal aj na plátna svetových kín pod názvom A Monster Calls – zahrali si v ňom oceňovaní herci a herečky ako Sigourney Weaver, Felicity Jones či Liam Neeson.

O autorovi

PATRICK NESS je autorom ôsmych kníh a zbierky poviedok. Celosvetovú čitateľskú popularitu si získal trilógiou Chaos Walking. Vo Vydavateľstve SLOVART mu vyšli romány: Sedem minút po polnoci, My ostatní tu len tak žijemeNiečo viac v preklade Michala Jedináka. Román Sedem minút po polnoci napísal podľa námetu Siobhan Dowd a nezameniteľne ho ilustroval Jim Kay, ktorý má na svedomí aj krásne ilustrované vydanie série o Harrym Potterovi.

Patrick Ness je jedným z mála autorov, ktorému sa podarilo získať prestížne ocenenie Carnegie Medal (najlepšia kniha pre deti a mládež podľa britských knihovníkov) dvakrát, a to za romány Monsters of Men (2011) a Sedem minút po polnoci (2012).

Z  recenzií

 Je to rozprávanie o bolestivej strate a odchádzaní, o vyrovnávaní sa so smrťou blízkych, ktorých budeme musieť aj tak raz pustiť, no aby sa tak mohlo stať, musíme ich najskôr pevne držať. Už dávno ma takto kniha nedostala, tobôž ak ju v kníhkupectvách nájdete v kategórii literatúra pre deti a mládež.“  – Jozef Kuric, Denník N, Sedem minút po polnoci

S Patrickom Nessom som prišla do kontaktu prvý raz vo svojom živote, a tak som mala pred čítaním ´čistý štít´. Teraz však už viem, že je to jeden z mála skutočne výnimočných autorov, s ktorými som sa v poslednom čase mala možnosť stretnúť. Píše stručne a každé slovo niečo znamená, nie je v príbehu len tak, do počtu. “ – fantasyknihy.eu, Sedem minút po polnoci

 „Patrick Ness je neskutočný majster slova. Píše tak perfektne a pútavo, že jeho knihy nedokážete odložiť až kým ich nedočítate.“ - world-of-books-by-naty.blogspot.sk, My ostatní tu len tak žijeme

slovart 78

Akčná päťka zachraňuje svet v novej detskej knihe Pavla Weissa a Danglára

Známy slovenský autor Pavol Weiss prichádza s prvou knihou pre detských čitateľov – Tajomný mlyn v Karpatoch, ktorú nezameniteľne ilustroval Danglár.

Hlavnými hrdinkami príbehu je akčná päťka – päť dievčat a pes Dino, ktorý sa stratí v lese a dievčatá ho musia nájsť. Pri pátraní naďabia na niečo zvláštne – na vranu priviazanú motúzom o strom. Kto by také niečo spravil? A prečo? Dievčatá nedokážu premôcť svoju zvedavosť a vyberú sa na výpravu, ktorá je neuveriteľne dobrodružná a chvíľami riadne nebezpečná.

O autoroch

Pavol Weiss

Publikoval v Smene na nedeľu a Romboide. Vyštudoval scenáristiku a dramaturgiu na pražskej FAMU. Po skončení štúdia podnikal v marketingovom poradenstve a reklame. Debutoval románom Žime potom uvidíme (2003), vydal novelu Pomsta a vo Vydavateľstve SLOVART mu vyšli romány Treba na chvíľu odísť a Traja priatelia. V divadle Astorka inscenovali jeho trpkú komédiu Priateľky, s Slovenskom národnom divadle hrajú jeho hru Zo života ľudí.

Jozef Gertli Danglár

Nezameniteľný štýl, čierny humor, dokonalá kresba a zmysel pre detail – kvôli týmto vlastnostiam zbožňujú Danglárove diela jeho obdivovatelia a fanúšikovia. V súčasnosti sa okrem ilustrácií a politickej karikatúry venuje aj maľbe. Vystavoval na Slovensku, v Česku, Maďarsku, Chorvátsku, Srbsku, Taliansku, USA a vo Francúzsku. Jeho obrázky môžete nájsť pravidelne v slovenských a českých periodikách. Ilustroval všetky Taragelove knihy (Jánošík, Rozprávky pre neposlušné deti a ich starostlivých rodičov) a mnohé ďalšie.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.