Nová kniha pre deti a mládež

Známy slovenský autor Pavol Weiss prichádza s prvou knihou pre detských čitateľov – Tajomný mlyn v Karpatoch, ktorú nezameniteľne ilustroval Danglár. V novej knihe akčná päťka zachraňuje svet...

Hlavnými hrdinkami príbehu je akčná päťka – päť dievčat a pes Dino, ktorý sa stratí v lese a dievčatá ho musia nájsť. Pri pátraní naďabia na niečo zvláštne – na vranu priviazanú motúzom o strom. Kto by také niečo spravil? A prečo? Dievčatá nedokážu premôcť svoju zvedavosť a vyberú sa na výpravu, ktorá je neuveriteľne dobrodružná a chvíľami riadne nebezpečná.

Autori Pavol Weiss a Jozef Gertli Danglár sa vyberú po Slovensku predstaviť knižku detským aj dospelým čitateľom v kníhkupectvách Martinus.sk

Bratislava, streda 8. februára o 18:00

Žilina, streda 8. marca o 17:00

Nitra, štvrtok 23. marca o 17:00

Špeciálne uvedenie bude mať kniha v piatok 24. marca 2017 v Bratislave na podujatí detský shop-up KID v Starej tržnici. Viac informácii sa čoskoro dozviete na stránke projektu.

O autoroch:

Pavol Weiss
Publikoval v Smene na nedeľu a Romboide. Vyštudoval scenáristiku a dramaturgiu na pražskej FAMU. Po skončení štúdia podnikal v marketingovom poradenstve a reklame. Debutoval románom Žime potom uvidíme (2003), vydal novelu Pomsta a vo Vydavateľstve SLOVART mu vyšli romány Treba na chvíľu odísť a Traja priatelia. V divadle Astorka inscenovali jeho trpkú komédiu Priateľky, s Slovenskom národnom divadle hrajú jeho hru Zo života ľudí.

Jozef Gertli Danglár
Nezameniteľný štýl, čierny humor, dokonalá kresba a zmysel pre detail – kvôli týmto vlastnostiam zbožňujú Danglárove diela jeho obdivovatelia a fanúšikovia. V súčasnosti sa okrem ilustrácií a politickej karikatúry venuje aj maľbe. Vystavoval na Slovensku, v Česku, Maďarsku, Chorvátsku, Srbsku, Taliansku, USA a vo Francúzsku. Jeho obrázky môžete nájsť pravidelne v slovenských a českých periodikách. Ilustroval všetky Taragelove knihy (Jánošík, Rozprávky pre neposlušné deti a ich starostlivých rodičov) a mnohé ďalšie.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.