Vytlačiť túto stránku

PRVÁ LOŽ - triler o rozhodnutí a klamstve, ktoré zmení celý žiovt

Napísal Albatros Media SK, Lindeni 20. september 2020

Za bezsenných nocí si to všetci občas predstavujeme. Ste doma sami. Niekto sa k vám vláme. V sebaobrane votrelca zabijete. A teraz ste pre políciu zločincom vy. Takto rozohráva napínavý príbeh Prvá lož anglický autor A. J. Park.

Jeho debutový triler zaznamenal skvelé ohlasy a recenzie: „Kniha plná drámy a napätia,“ napísali v magazíne My Weekly o Prvej lži, ktorá práve vychádza v preklade Maríny Gálisovej vo vydavateľstve Lindeni..

Po svojom príchode domov nájde advokát Paul Reeve svoju manželku Alice s mŕtvolou v spálni, v trasúcej sa ruke zviera zakrvavený nôž na otváranie listov. Každý z nás by uveril človeku, ktorého najviac miluje. Ale urobil by každý z nás to isté, čo si vzápätí zvolili Paul a Alice? Spoločne ukryli telo. Zachovali tajomstvo. Ako ich rozhodnutie ovplyvní ich ďalší život? Čo je pravda a čo lož?

„V tomto strhujúcom debute vidíme, ako jedno klamstvo vedie k druhému. Hlavné postavy sa musia pýtať, komu môžu dôverovať - ak vôbec niekomu,“ napísali v týždenníku Woman's Weekly. „Vynikajúco pospletaný príbeh s presvedčivým vnútorným napätím, kde sú tajomstvá odhalené až na poslednej strane,“ doplnili v Daily Mail.

A.J. Park sa narodil rodičom z Poľska a Maďarska, no vyrastal vo Veľkej Británii. Po štúdiu lingvistiky, literatúry a španielčiny sa venoval herectvu a písal pre viaceré popredné anglické médiá. Aktuálne vyučuje na strednej škole angličtinu a drámu. Prvá lož je jeho štvrtou knihou, no prvým trilerom. Tie predchádzajúce, ktoré vo Veľkej Británii aj Austrálii získali status bestsellerov, napísal pod svojim vlastným menom Karl Vadaszffy. „Je to moja prvá mainstreamová kniha a prvá s menom A.J. Park, čo mi príde veľmi vzrušujúce,“ vyjadril sa. „Chcel som skúsiť napísať niečo iné, niečo strhujúce a napínavé, čo donúti ľudí čítať a čítať, aj keď to nebudú mať v pláne. A myslím si, že sa to podarilo.“ Známa autorka detektívok Sophie Hannah súhlasí:  „A.J. Park je majster napätia, ktorý vie, ako udržať čitateľov v tlaku a zvedavosti, že sa od knihy neodtrhnú ani na chvíľku.“