Casanova, príbeh najväčšieho zvodcu

Za sériu o Mediciovcoch získal v roku 2017 v Taliansku cenu Premio Bancarella a zaradil sa tak medzi autorov ako Ernest HemingwayBoris PasternakJohn Grisham či Umberto Eco

Po pol roku sa taliansky spisovateľ Matteo Strukul vracia do slovenských kníhkupectiev s novým historickým románom o najväčšom zvodcovi v dejinách s názvom Casanova – Sonáta zlomených sŕdc. Autor sa inšpiroval pohnutým životom slávneho talianskeho spisovateľa.   

Casanova, známy zlodej sŕdc a šikovný povrazolezec, vchádza na scénu románu pri bitke v krčme, keď sa usiluje obrániť krásnu Gretchen. Dievčina mu nesie odkaz od svojej panej, rakúskej šľachtičnej, ktorá sa túži s Casanovom stretnúť. Má preňho nezvyčajný návrh: ak sa mu podarí zviesť krásnu Francescu, dcéru jedného z najmocnejších ľudí v meste, oddá sa mu aj kontesa. Casanova výzvu prijme, lebo si je istý svojím neodolateľným šarmom.

Matteo Strukul je „skutočný majster žánru, ktorý dokonale spája akciu, dobrodružstvo a napätie“ (Il Manifesto).Odvedie nás na šľachtický dvor, pod rozkvitnutú kolonádu, či do dobovej krčmy a ako hovorí sám Matteo: 

„Ak chcete objaviť skutočnú chuť tých čias, musíte obdivovať dóm Santa Maria del Fiore, Palazzo della Signoria, Palazzo Medici so starými freskami a obrazmi, z toho sa dá veľa naštudovať – ako sa vtedy ľudia obliekali, ako bojovali...“

O autorovi

Matteo Strukul je rodákom z Padovy. Vyštudoval právo a získal doktorát z európskeho práva v Benátkach. Napísal historický triler Turnaj polámaných kvetov, trilógiu Balada o MileČiernu kráľovnúči Ľudské mláďa. Najväčšiu pozornosť si získala už spomínaná tetralógia o Mediciovcoch. Vydavateľstvo SLOVART zatiaľ vydalo tri zo štyroch častí: Mocný rodMocný muž Mocná kráľovná. Jeho diela vyšli v 20 krajinách. 

Najnovšia kniha Mattea Strukula Casanova – Sonáta zlomených sŕdc vychádza vo Vydavateľstve SLOVART v preklade Márie Štefánkovej. 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.