Monografia enfant terrible slovenskej výtvarnej scény

Prvou besedou Vydavateľstva SLOVART v novom roku bude predstavenie monografie Viktor Frešo v stredu 10. januára 2018 o 18.00 v kníhkupectve Martinus v Bratislave. 

Monografia prináša svieži a nekonformný pohľad na tvorbu Viktora Freša (1974), multimediálneho umelca, ktorého dosiaľ najznámejšou realizáciou je socha Pičus (2015). Frešovo pätnásťročné pôsobenie na výtvarnej scéne budú spolu s umelcom komentovať kurátori Katarína Bajcurová a Vladimír Beskid, (spoluautormi textov sú aj Lucia Gavulová a Peter Tajkov). Hosťami besedy budú aj Slávka Pauliková a Martin Jenča z grafického štúdia Milk, ktorí sú autormi dizajnu knihy. Moderuje Dado Nagy.

Autor knihu prvýkrát uviedol v novembri 2017 v Slovenskej národnej galérii, kde prezentoval aj limitovanú edíciu publikácie. Toto vydanie pre zberateľov vyšlo v 250 kusoch s ručne dotvorenou obálkou autorom a signovanou zadnou stranou.

Texty kurátorov v knihe Viktor Frešo dopĺňa bohatý obrazový materiál, dokumentujúci Frešove maľby, konceptuálne nemateriálne, prevažne textové výstupy, fotografie a v neposlednom rade aj sochy a objekty. Dvojjazyčná, anglicko-slovenská publikácia vyniká odvážnym a originálnym prístupom v rámci grafického spracovania. Monografia je výnimočná výberom a kombináciou šiestich druhov papierov značky Fedrigoni, z ktorých jeden je celoplošne lakovaný a iba jednostranne potlačený, čo je unikátny prístup. Špeciálnu tlač zabezpečil Finidr, Český Těšín.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.