Nebojácna policajtka na stope psychopata

„Michael Connelly je skutočný majster detektívky.“ Stephen King. Po desiatich rokoch uvádza Michael Connelly v knihe Nočná zmena novú románovú postavu, detektívku Renée Ballardovú.

Z prestížneho Oddelenia lúpeží a vrážd Renée pridelia na najhoršie miesto v L. A. – do Hollywoodu, navyše do nočnej zmeny, kde zvyčajne končia tí najneschopnejší z policajného zboru. Detektívka narazí hneď na dva prípady brutálneho násilia na ženách, ktoré jej nedajú pokoj. Prvým je transgendrová žena, ktorú ktosi dobil takmer na smrť, a druhým mŕtva servírka. Obidva prípady sa Renée osobne dotknú, a tak sa rozhodne pokračovať vo vyšetrovaní, hoci tým ohrozuje svoju vlastnú kariéru.

Michael Connelly sa preslávil svojimi románmi, ktoré sa delia na série s detektívom Harrym Boschom a právnikom bez kancelárie Mickeym Hallerom. Slovenskí fanúšikovia žánru krimi poznajú príbehy polície v Los Angeles aj z populárneho seriálu Bosch. Detektívka Nočná zmena je tridsiatou knihou Michaela Connellyho v slovenčine, tento krát v preklade Patricka Franka. 

O autorovi

Michael Connelly (1956) je jedným z najlepších a najúspešnejších amerických autorov detektívok vo svete aj na Slovensku. Vyštudoval žurnalistiku a tvorivé písanie a spočiatku pracoval ako novinár. V roku 1992 debutoval románom Temná ozvena (SLOVART 2009), prvým z románového cyklu s detektívom Harrym Boschom, za ktorý dostal cenu Edgar Award za najlepší kriminálny debut. Napísal vyše tridsať románov a podľa niektorých boli nakrútené úspešné filmy. V súčasnosti pracuje aj ako výkonný producent seriálu Bosch, ktorý tiež natočili podľa jeho románov. Žije striedavo v Kalifornii a na Floride.

Série

HARRY BOSCH

Temná ozvena
Čierny ľad
Betónová blondína
Posledný kojot
Kufrové tango
Smrť v meste anjelov
Temnejšia než noc
Mesto kostí
Stratené svetlo
Úžiny
Posledná šanca
Echo Park
Vyhliadka
Deväť drakov
Kvapka
Prípad s čiernou skrinkou
Izba v plameňoch
Druhá strana
Krutá rozlúčka 

MICKEY HALLER

Advokát zo zadného sedadla
Rozsudok ulice
Spiatočka
Piaty svedok
Bohovia viny

OSTATNÉ

Básnik smrti
Krvná pomsta
Strašiak
Zradný mesiac
Všetko pre prachy

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.