Keď sa mágia mieša s realitou

 Poetická novinka Evy Maliti Fraňovej so záhadným názvom Kustódi//Arianina kniha čitateľa zavedie do snovej reality hlavnej hrdinky Ariany. Okrem šlamastík s láskou sa zapletá aj do osudov zdanlivo náhodných okoloidúcich. 

Po maminej smrti sa knihovníčka Ariana vydáva na cestu, aby zachránila svoju lásku – básnika Mareka. Musí odhaliť tajomstvo a získať odpoveď na otázku, či je ešte milovaná. Kustódi sú príťažlivou zmesou magického realizmu a autentickej každodennosti.

Srdečne vás pozývame na uvedenie románu Evy Maliti Fraňovej do kníhkupectva Artforum (Kozia 20, Bratislava) v pondelok 30. 10. o 19:00. Moderátorom večera bude Dado Nagy a knihu čitateľom predstaví Zuzana Kronerová, ktorá z nej prečíta úryvok.

O autorke

Eva Maliti Fraňová sa narodila v roku 1953 v Bratislave, vyštudovala etnológiu a dejiny na Moskovskej štátnej univerzite a v súčasnosti pôsobí v Ústave svetovej literatúry Slovenskej akadémie vied. Píše pôvodnú prózu a drámu, profesionálne sa venuje literárnej histórii. Popritom prekladá ruskú a osetskú literatúru. Vydala knihu noviel Krpatý vrch (1994), poviedkovú zbierku Pod jazdeckou sochou (2011). Je autorkou hier (Krcheň Nesmrteľný, Jaskynná panna, Vizionár, Unavená Medea), z ktorých niektoré boli úspešne inscenované v slovenských divadlách a prezentované na medzinárodných divadelných festivaloch a prehliadkach doma i v zahraničí. Autorka sa venuje aj vedeckej tvorbe a prekladu. 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.