Život je najsladší bez cukru

SARAH WILSON – novinárka, výživová poradkyňa a super úspešná blogerka, ktorej vyšli štyri knihy, príde tento týždeň na Slovensko, kde predstaví svoj titul Končím s cukrom (Vydavateľstvo SLOVART 2015). 

Séria kuchárskych kníh I Quit Sugar bodovala v rebríčku New York Times, predáva sa v 46 krajinách sveta a bola preložené do 12 jazykov. Web stránka IQuitSugar.com je najväčší austrálsky web na tému zdravého životného štýlu a Sarah sleduje na sociálnych sieťach viac ako 200.000 fanúšikov.

O knihe...

Blogerka Sarah Wilson sa považovala za zdravo sa stravujúceho človeka. Nevedela, koľko cukru obsahuje bežná strava a ako to ovplyvňuje jej telesnú pohodu. Keď zistila, že konzumácia cukru môže byť zdrojom celoživotných výkyvov nálady a telesnej hmotnosti, problémov so spánkom aj príčinou ochorenia štítnej žľazy, uvedomila si, že musí urobiť zmenu.

V knihe Končím s cukrom sa určite spoznáte. Sarah jedla denne tri kusy ovocia, hrsť sušeného ovocia, lyžičku či dve medu v čaji, malú tabuľku čokolády po obede a jogurt s medom po večeri. V umiernených dňoch zjedla 25 a viac lyžičiek cukru. Odporúčaný limit pre dospelého človeka je však 6 – 9 lyžičiek denne.

Keď Sarah skoncovala s cukrom, vrátila sa jej duševná pohoda a energia. Dnes už svetoznáma autorka knihy Končím s cukrom neverí na diéty ani na to, že je dobré trápiť sa prípravou jedla. Detoxikačný plán a recepty v jej knihe sú navrhnuté na dlhotrvajúcu pohodu.

Viac o autorke...

Sarah Wilson žije v austrálskom Sydney. Je bývalou editorkou časopisu Cosmopolitan a moderovala prvú sériu Masterchef Australia (Austrálsky šéfkuchár). Viac ako desať rokov pravidelne píše stĺpčeky do novín a časopisov. Osemtýždňový detoxikačný program Končím s cukrom, ktorý Sarah vytvorila, doteraz pomohol viac ako 1,5 miliónu ľudí. Ďalšie témy, ktorým sa autorka intenzívne venuje sú ako zabrániť plytvaniu jedlom, minimalizmus a nekonzumný spôsob života. 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.