To najlepšie čítanie na leto pre deti a tínedžerov

Prázdniny bez knihy, akoby ani prázdninami neboli. Týmto heslom sa riadime vo Vydavateľstve SLOVART, a preto pre vás máme tipy na to najlepšie letné čítanie, tentoraz pre mladých čitateľov.  

slovart 120717

- Nová kniha obľúbeného hudobníka 

To, kde sa končí fantázia rozprávkara Braňa Jobusa, nevie nikto. Jeho najnovšia kniha Žubrienky inštalatérky čitateľa prenesie do labyrintu potrubí. V nezvyčajnom prostredí zámočníckej dielne sa vyliahnu žubrienky. Všade naokolo sú len stroje a nástroje a tak niet divu, že sa tu začne ich inštalatérska kariéra plná vtipných príbehov a rozprávkových kúziel. Veď čarovné je už len to, že sa vedia dostať kamkoľvek potrubiami, rúrami a kanálmi. A okrem toho, že opravia aj to, čo sa inštalatérom nedarí, vedia, že žiť naplno sa oplatí, aj keď sa blíži chvíľa, keď sa zo žubrienok stanú malé žabky.

Branislav Jobus: Žubrienky inštalatérky (pre deti 7 – 9 rokov)

- Večerníčkoví bratia Ben a Tom

Počas posledných Vianoc ste sa mohli na televíznych obrazovkách spoznať s bratmi Benom a Tomom v novom večerníčku RTVS – Drobci. Ak sa vám ich príbehy páčili máme pre vás dobrú správu. Ich dobrodružstvá vyšli už aj knižne v rovnomennej knižke. Súrodenci spolu zažívajú všelijaké zábavné dobrodružstvá a v spoločných hrách spoznávajú nielen svet, ktorý ich obklopuje, ale aj samých seba. Nacvičujú predstavenie, učia sa plávať, pokúšajú sa piecť, vyberú sa na výlet, odhaľujú zločin a mnoho iného.

Vanda Raýmanová: Drobci (pre deti 5 – 7 rokov)

- Strasti a slasti mladej blogerky

Známa britská vlogerka a blogerka Zoella prichádza už s treťou knihou z blogerského prostredia – Sólo pre Girl Online.  Hrdinka Penny rieši bežné tínedžerské problémy s kamarátmi, láskou ale aj vo svojom online svete. Má sa vrátiť k svojmu expriateľovi Noahovi, alebo má dať šancu novej láske?

Zoe Sugg: Sólo pre Girl Online (beletria pre mladých 12 – 15 rokov)

- Nová detská fantasy séria, ktorá si doma v Dánsku našla desaťtisíce fanúšikov

Filip je dobrák. Nikdy neublížil ani muške. A tak celkom nechápe, keď sa po strašnej nehode ocitne pred pekelnými bránami. Sám Satan si čoskoro uvedomí, že tu niečo nesedí, a hore na zemi to niekto poriadne pokašľal. Satan však potrebuje nasledovníka a Filip je jediný vhodný kandidát široko-ďaleko. Tak sa pustí do výcviku a snaží sa rozvinúť Filipove temné stránky... No Filip si v pekle nájde priateľov a dokonca objaví nebezpečné sprisahanie zosnované proti samému Satanovi. Ako to všetko dopadne sa dočítate v novinke Diablov učeň.

Kenneth Bøgh Andersen: Diablov učeň (pre deti 9 – 12 rokov)

- Povinná YAzda pre všetkých fanúšikov fantasy

Začítajte sa do štvrtého pokračovania jednej z celosvetovo najúspešnejších fantasy sérií dneška. Hlavnú hrdinku, nájomnú vrahyňu Celaenu, čaká neľútostný boj o slobodu a záchranu kráľovstva. Jej hlavným motorom je pomsta. Ak radi čítate nadupané fantasy príbehy plné akčných scén, Kráľovná v tieňoch je pre vás to pravé orechové.  

Sarah J. Maas: Kráľovná v tieňoch (beletria pre mladých 15+)

Nový detský časopis plný dobrých vecí od slovenských autorov

Bublina je pestrý časopis, v ktorom si každé dieťa nájde to svoje. Môže si v ňom čítať, podľa návodov robiť pokusy, zabávať sa, kresliť, vystrihovať alebo sa len nechať inšpirovať. Je plný rubrík ako napríklad veda, hudba, šport, história hračiek, folklór, cestopis či ekológia. Okrem toho nechýba klasický príbeh, komiksy, recenzie na knižky i počítačové hry, ale obsahuje aj rôzne vystrihovačky, hľadačky a inú zábavu. Obrázky v Bubline sú od slovenských ilustrátorov, rovnako sú autorské aj všetky články. Medzi prispievateľov patrí napríklad Michal Hvorecký, Samo Trnka, Tomáš Hudák, Oliver Rehák, Vec a ďalší. Z ilustrátorov najmä Ivana Šáteková, Broňa Schragge, Ďuro Balogh, Petra Lukovicsová, Mária Kralovič a iní.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.