Filmové premiéry

Úplní cudzinci je komediálna dráma o skupine priateľov, ktorí sa o sebe počas jedinej večere dozvedia viac, než za celý doterajší život. Pápež František... je príbeh jezuitského kňaza, ktorý bol neočakávane zvolený za nového pápeža, na záver premiéra filmu  Strážcovia Galaxie 2.

Úplní cudzinci – premiéra 27. Apríla 2017

Krajina pôvodu: Taliansko

O filme...
Každý z nás má tri životy: verejný, súkromný a tajný. Kedysi boli naše tajné životy ukryté v archívoch našej mysle, dnes v našich SIM kartách. Čo by sa stalo, ak by tieto malé kartičky začali rozprávať? Je dobrý nápad zdielať so svojimi najbližšími obsah mobilného telefónu?

Skupina priateľov sa schádza k pohodovej večeri. Poznajú sa už roky a aj toto stretnutie by sa nieslo v duchu ľahkého podpichovania a nostalgických spomienok na to, čo bolo, keby… keby sa nezrodil zdanlivo nevinný nápad: dať mobilné telefóny na stôl a zdieľať každú SMS aj každý prichádzajúci hovor. Koľko toho o sebe nesmieme vedieť, aby sme mohli zostať priateľmi, milencami, manželmi, rodičmi…? V priebehu jedného večera sa ukáže, že až príliš mnoho. Aj tí, ktorých poznáme, môžu byť totiž úplní cudzinci.

Trailer:

Réžia: Paolo Genovese
Scenár: Filippo Bologna, Paolo Costella, Paolo Genovese, Paola Mammini, Rolando Ravello
Kamera: Fabrizio Lucci
Strih: Consuelo Catucci
Hrajú: Alba Rohrwacher, Kasia Smutniak, Valerio Mastandrea, Marco Giallini, Anna Foglietta

OCENENIA
● najlepsi film, David di Donatello Awards, 2016
● najlepsi scenar, David di Donatello Award, 2016
● najlepsi scenar, Tribeca Film Festival, 2016
● najlepsia komedia, Italian National Syndicate of Film Journalist, 2016
● Cena divaka, Norwegian International Film Festival, 2016
Zdroj: http://www.filmeurope.sk/

PÁPEŽ FRANTIŠEK: MODLITE SA ZA MŇA - premiéra: 27.apríla 2017
Krajina pôvodu: Argentína / Španielsko / Taliansko
Žáner: životopisný, dráma

O filme...
Keď tínedžer z Buenos Aires pocíti náboženské volanie, ešte netušil, že je to prvý krok, ktorý ho nakoniec privedie až do Vatikánu, kde sa stane hlavou katolíckej cirkvi.
Mladá španielska novinárka Ana (Silvia Abascal) spoznala muža menom Jorge Mario Bergoglio (Darío Grandinetti) na konkláve v roku 2005, kde začalo ich priateľstvo, ktoré je nasiaknuté rovnakým teplom, dobrou náladou a múdrosťou, akou budúci pápež ohromil veriacich. Práve jej očami, začíname sledovať dlhú, ťažkú a dojímavú cestu Jorgeho Bergoglia. Otec Jorge, ako si vždy želal byť oslovovaný, používal svoju pozíciu arcibiskupa Buenos Aires, ako nástroj vzdoru voči korupcii a zneužívaniu zo strany vládnej diktatúry. Dal hlas tým, ktorí žiaden nemali: obetiam prostitúcie, otroctva a obchodu s drogami z chudobných štvrtí tohto hriešneho mesta. Príbeh sa uzatvára na konkláve v roku 2013, kde je jezuitský kňaz pochádzajúci z Južnej Ameriky, neočakávane zvolený za nového pápeža.

Trailer:

Odporúčaná prístupnosť: +12
Réžia: Beda Docampo Feijóo
Scenár: César Gómez Copello, Beda Docampo Feijóo, Elisabetta Pique (kniha)
Hrajú: Darío Grandinetti, Silvia Abascal, Anabella Agostini a i.
Zdroj: ContinentalFilm

Strážcovia Galaxie 2 - premiéra: 4. mája 2017
Žáner: akčný, fantasy, komédia

O filme...
Po veľkom úspechu prvého filmu o Strážcoch Galaxie prichádza štúdio Marvel s jeho veľkolepým pokračovaním.
Peter Quill, prezývaný sám sebou Star Lord, a partia jeho excentrických priateľov sa vydávajú cez najvzdialenejšie končiny vesmíru, aby opäť zachránili Galaxiu a tajomstvo jeho rodičov. Starí nepriatelia sa stávajú novými spojencami a na pomoc prichádzajú aj ďaľšie obľúbené postavy z rozpínajúceho sa filmového vesmíru štúdia Marvel. Diváci sa môžu tešiť na veľké herecké hviezdy v nečakaných úlohách a to všetko v v rytme najväčších hitov 70-tych rokov...

Trailer:

Réžia: James Gunn
Produkcia: Kevin Feige
Scenár: James Gunn
Hrajú: Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel ako Groot, Bradley Cooper ako Rocket, Michael Rooker, Sylvester Stallone, Kurt Russell...
Odporúčaná prístupnosť: +12 rokov
Zdroj: Saturn

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.