Elegancia, ktorá sa snúbi s kvalitou

Tradícia, autentický dizajn a nemecká precíznosť sa spájajú v ručne vyrábaných plniacich perách kolekcie Souverän od spoločnosti Pelikan, ktoré práve prichádzajú na Slovensko.

Táto slávna kolekcia rozšíri u nás obľúbené písacie a kancelárske potreby od značky Pelikan.

História vzniku firmy Pelikan siaha až do štyridsiatych rokov 19. storočia, kedy Carl Hornemann založil v Hanoveri prvú továreň na farby a atrament. Od toho momentu sa môže pochváliť neustále napredujúcim a rozširujúcim sa biznisom. Významným v priebehu vývoja sa stal rok 1929, v ktorom Pelikan predstavil svoje prvé plniace pero. Od iných sa odlišovalo unikátnym piestovým mechanizmom. Vďaka tejto technologickej inovácii sa písanie stalo rýchlejším a pohodlnejším. Hoci sa dizajn a technické detaily postupom času menia, základný mechanizmus pera ostáva pôvodný až do dnešného dňa.

Pelikan v súčasnosti ponúka viaceré kolekcie týchto historicky významných pier. Nájdeme medzi nimi štýlové, elegantné perá vhodné ako dar pre milovníkov klasiky, i limitované edície považované za cenné zberateľské kúsky. Slovenský trh obohatí kolekcia Souverän. Pod názvom Model 400 bola predstavená v roku 1950. Až v priebehu osemdesiatych rokov táto výnimočná séria nadobudla jej terajší názov. Kvalitné spracovanie a charakteristické zeleno-čierne prúžky sa v priebehu krátkej doby stali symbolom firmy.

Perám z kolekcie Souverän predchádza náročný proces ručného tvarovania. Telo pera Pelikan Souverän sa vyznačuje charakteristickým prúžkovaním, ktoré sa stalo celosvetovým symbolom precízneho písania. Každý jeden Souverän je autentický. Pero vzniká z materiálu, ktorého zloženie je prísne strážené, následne sa ručne tvaruje, reže a brúsi pomocou diamantu. Dvojité zlatom zdobené obruče na viečku a v zadnej časti pera sú pridané s vysokou presnosťou, čím bol dosiahnutý plynulý prechod medzi dvoma kontrastnými materiálmi. Exkluzívny dizajn korunuje ručne vyrábaný dvojfarebný hrot zo 14 karátového zlata s jemnými rytinami ozdobený ródiom a zakončený irídiovou špičkou. Bezchybnosť hrotu je počas výroby tridsaťkrát testovaná na stotinu milimetra. Pred zabalením je celé pero ručne otestované znalcom.

pelikan 1200x600

Prémiový dizajn pier v kombinácii so skvelými písacími vlastnosťami, poctivá ručná výroba a dlhoročná tradícia - všetko pod jednou značkou. Perá Pelikan Souverän sú dostupné v rôznych veľkostiach v cene od 295 EUR.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.