Päť dôvodov, prečo sledovať tak trochu iný upírsky príbeh NOS4A2 na AMC

Keď kráľ hororu Stephen King o niečom povie, že je to brutálne strašidelné, môžete si byť istí, že to,  čo uvidíte, nebude pre slabé povahy. A presne toto vyhlásil kultový autor mnohých slávnych hororových kníh potom, ako si pozrel zábery z nového seriálu NOS4A2 (Nosferatu). Ten vysiela filmová stanica AMC každý štvrtok o 22:00 hod.

nos 4r2

A tu si môžete prečítať, prečo sa seriál rozhodne oplatí sledovať. 

Tak trochu iný upír

Keď počujeme spojenie upír a film alebo seriál, zaručene si predstavíme buď sexy krásavca, ktorý sa trápi nad svojim prekliatím, alebo krvilačného Drakulu, ktorého nezaujíma nič iné, než čerstvá krv najbližšieho smrteľníka. Charlie Manx z NOS4A2 je tak trochu iný. Predovšetkým sa neživí krvou. A nie je to preto, že by nezniesol pohľad na ňu. Jeho totiž zaujíma iná časť jeho obetí – ich duše. A lákajú ho najmä tie patriace nevinným deťom, z ktorých potom čerpá svoju silu.

Vianoce vynúteného šťastia

Vianoce si väčšina ľudí spája s pohodu v kruhu najbližších. Nie však Charlie Manx. Šťastie, to on má rád. Dokonca ho vyžaduje. V jeho Vianočnej ríši je smútok dokonca zakázaný. Snaha o rodinnú pohodu však pokrivkáva, pretože do svojej ríše unáša deti nebohých rodičov a následne sa živí ich dušami. Jediný, kto mu kedy dokázal odolať, bola hlavná hrdinka NOS4A2 Vic McQueen.

Spock

Charlieho Manxa hrá v seriáli Spock zo Star Treku, pardon, Zachary Quinto. Tento americký herec taliansko-írskeho pôvodu sa vďaka stvárneniu kultového Vulkánca zapísal do sŕdc všetkých fanúšikov science-fiction. Pri stvárnení Manxa musel naopak predviesť oveľa temnejší prejav. Prekoná v úlohe desivého, nesmrteľného únoscu detí rolu, ktorá je spätá s nesmrteľným pozdravom a správaním, ktorému chýbajú akékoľvek emócie? 

Youtuberka v seriáli

Že majú youtuberi svoje relácie, to dnes vie každý. Aj to, že majú svoje filmy, ktoré sa venujú ich strastiam a slastiam. Ale už nie je bežné, aby niektorý youtuber dokázal uspieť v klasickom seriáli alebo filme a prekročil tak slávu síce rastúceho, ale stále významne uzavretého prostredia virálnych videí. Americkej komičke Jahkare Smithovej alias Sailor J vo svete influencerov sa to podarilo. V seriáli hrá knihovníčku Maggie, ktorá používa hru Scrabble na predpovedanie budúcnosti. A pretože je Sailor J povestná svojím farbistým slovníkom, nosí v seriáli ako náušnice dva dieliky “scrabble“ s písmenami F a U, ktoré odkazujú na obligátnu nadávku v angličtine.

Syn kráľa hororu

Toto jablko veru nepadlo ďaleko od stromu. Joe Hill, autor knižnej predlohy seriálu NOS4A2, má slávneho otca. V hororových kruhoch dokonca toho najslávnejšieho. Veď kto by nepoznal tituly ako Žiarenie (The Shining), To (It), Cintorín zvieratiek (Pet sematary), Carrie alebo Zelená míľa? Áno, Hillovým otcom nie je nikto iný ako kráľ hororu Stephen King. A cit pre čistú duchárčinu a nadprirodzeno je cítiť aj z NOS4A2. Hill navyše osobne dohliadol na to, aby seriál zodpovedal jeho predstavám a podieľal sa na jeho produkcii.

TRAILER: 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.