TIP do kina: Luskáčik a štyri kráľovstvá

V najnovšom príbehu, ktorý nesie názov Luskáčik a štyri kráľovstvá uvidíte Claru, múdre 14 -ročné dievča, ktoré miluje vedu. Už na prvý pohľad je jasné, že sa do viktoriánskeho obdobia veľmi nehodí.

Nezaujímajú ju šaty, ani bály. Rada skúma ako veci fungujú. Rada tvorí a buduje. Je ako jej kmotor, Drosselmeyer, veľký cestovateľ a vedátor. Clara zároveň trpí nedávnou stratou svojej matky Marie a práve tieto Vianoce budú prvými, ktoré budú bez nej. Mama pred s vojou s mrťou pripravila pre Claru a jej s úrodencov vianočné darčeky. Práve tie budú spúšťačom udalostí, ktorých budete svedkom.

Príbeh Luskáčik o malom drevenom vojačikovi, tancujúcich kvetoch a dievčine terorizovanej huňatou myšou je príbehom, ktorý sa stal súčasťou predvianočného času po mnohé desaťročia. Jeho vznik sa datuje do roku 1816, kedy E.T.A. Hoffmann napísal pôvodný príbeh Luskáčik a Myší kráľ, ktorý sa stal sa predlohou mnohých adaptácií cez kreslené príbehy, či baletné predstavenie, ktoré je známe hudbou z pera Pyotra Ilyicha Tchaikovského. Príbeh ako taký prešiel od svojho vzniku vývojom a jeho najnovšia verzia z dielne štúdií Disney uvidíte už v novembri aj s slovenských kinách.

 Príbeh Luskáčik a štyri Kráľovstvá uvidíte v slovenských kinách od 1. novembra 2018 so slovenským dabingom.

Hrajú: Keira Knightley, Mackenzie Foy, Eugenio Derbez, Matthew Macfadyen, Richard E. Grant, Sergei Polunin, Jayden Fowora- Knight, Omid Djalili, Jack Whitehall, Meera Syal, Ellie Bamber, Misty Copeland, Helen Mirren a Morgan Freeman

Réžia: Lasse Hallström a Joe Johnston Mark Gordon and Larry Franco Ashleigh Powell

V slovenskom znení:
CLARA -  Bianka Bucková
SLADKASTÁ -  Henrieta Kolláriková
FILIP -  Matúš Kvietik
MATKA ZÁZVORKA -  Ľudmila Mandžárová
DROSSELMEYER -  Ivo Gogál
PÁN STAHLBAUM  - Martin Hronský
OKVET -  Ivan Laca
CENCÚĽ -  Miroslav Trnavský
LUJZA -  Alžbeta Dvoranová
HARLEKÝN -  Michal Hallon
FRITZ - Alex Koníček
GAVALIER -  Michal Rovňák

Zdroj: SATURN

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.